Autoři

Série

Poldark - Warleggan - Nad propastí
(Série - Poldark - 4)

od
Graham, Winston
 • Ross Poldark se po návratu z války v Americe, otcově smrti a sňatku s mladičkou služebnou Demelzou pouští do obnovy hospodářství a otevírá rodový měděný důl. Neustále však naráží na nedostatek peněz a ohrožuje tak nejen holou existenci své rodiny. Snaží se udržet důl v provozu za finančního přispění bratrance Francise, ale místo toho upadá do dluhů stále hlouběji. Přitom po celou dobu čelí svému úhlavnímu nepříteli, bezskrupulóznímu finančníkovi a majiteli dolů Georgi Warlegganovi. Další krizí prochází i jeho vztah s manželkou Demelzou, už tak otřesený smrtí prvorozené dcerky Julie, který stále víc zatěžuje Rossova neutuchající náklonnost k bratrancově manželce a své první lásce Elizabeth. Potom co se Demelza pokusí najít útěchu u pohledného skotského důstojníka a rodinu postihne další těžká ztráta, je zřejmé, že manželům Poldarkovým hrozí nebezpečí na všech frontách.

  Dramatické zvraty prožívají i ostatní lidé z Rossova okolí – obětavý mladý doktor Dwight Enys, Caroline Penwenenová, sestřenka Verity s manželem i hornické rodiny z chudého zkoušeného Cornwallu na konci osmnáctého století.

   

  Román Warleggan  je čtvrtým dílem ságy Poldark, kterou úspěšně zfilmovala britská televizní stanice BBC.

 • Autor: Graham, Winston
  Překladatel: Havlíkovi, Ludmila a Tomáš
  Série: Poldark
  Pořadí v sérii: 4.
  Název: Poldark - Warleggan - Nad propastí
  Původní název: Poldark - Warleggan
  Žánr: | Beletrie | Historické romány
  EAN: 9788026906254
  ISBN: 978-80-269-0625-4
  Vazba: vázaná
  Formát:125.00 x 200.00 mm
  Počet stran: 477
  Vydání: 1.
  Datum vydání: 24. 5. 2017
 •  

  Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.