vyjde cca 30.09.2021
Vánoční zázrak lady Osbaldestoneové

Vánoční zázrak lady Osbaldestoneové

Předpokládané datum vydání: 30.09.2021 Autor: Laurens, Stephanie Překladatel: Klůfová, Petra Autor obálky: Černá, Martina Série: Lady Osbaldestoneová - 3. v pořadí
Cena cca 299 Kč

Cena za doručení


od 55 Kč
od 120 Kč
zdarma
více informací

Uznávaná autorka historických romancí Stephanie Laurens přináší další milý příběh z dávných Vánoc na britském venkově, kde ve vzájemném souznění a respektu žije lady Therese Osbaldestoneová s obyvateli vesničky Little Moseley.
I letos v předvánočním čase ji potěšil příjezd vnoučat Jamieho, George a Lottie, kteří zde rádi s místními obyvateli trávili dobu příprav k nejkrásnějším svátkům v roce. Letos se k nim připojila nejen Melissa, dcera Theresiny starší dcery, ale i její sestra Amanda.
Pětice dětí se s nadšením zapojila do tradičních vesnických akcí. Letos se Therese rozhodla nabídnout nové rozptýlení – švestkové pudinky, které s kuchařkami chtěla napéct pro celou vesnici. Ovšem při čištění pencí z vesnické sbírky, jež se zapékaly do pudinků pro štěstí, se objevily tři podivné plíšky. Reverend Colebatch pozval na poradu profesora Webstera z Oxfordu, jenž potvrdil, že jde o římské mince a svědčí o přítomnosti pokladu z římských dob v blízkém okolí vesnice.
Profesor Webster zůstane s neteří na čas ve vesnici pro případ, že by pátrači poklad objevili.
Bylo to však složité. Děti společně s pěticí mladíků ze sousedního sídla pročesávaly okolní lesy, zda nenajdou stopy po pokladu, a vyptávaly se všech lidí ve vesnici, ale o mincích nikdo nevěděl.
Naštěstí potkají Calluma Harrise, jenž se na antické starožitnosti přímo specializuje. Jeho rady všem připadají rozumné, zvlášť když on sám začne pročítat literaturu v knihovnách okolních sídel, zda nenarazí na písemnou zmínku o římském osídlení.
Dny však ubíhají a štěstí pátračům nepřeje.
Při společných pěveckých zkouškách v kostele nikomu neujde, že mezi Honor a Callumem přeskočila jiskra; románek se však nemůže rozvíjet svobodně, protože s Callumem by se nejdřív musel usmířit Honořin strýc profesor Webster.
Therese Osbaldestoneová se rozhodne, že i tentokrát trochu pomůže osudu, aby mladí lidé mohli jít za hlasem svého srdce.
Čas se krátí; nepotrvá dlouho, a děti i řada ostatních hledačů pokladu z vesnice odjedou strávit Vánoce se svými rodinami.
Stihnou do té doby objevit vzácný římský poklad?
A stihnou si Callum s Honor vyznat lásku a usmířit profesora Webstera?
Tento příběh o pokladu z dávné minulosti i přítomné lásce patří do řady romantických příběhů oblíbené autorky.

Předpokládané datum vydání:Vyjde cca 30. 9. 2021
Autor: Laurens, Stephanie
Překladatel/ka:Klůfová, Petra
Autor obálky:Černá, Martina
Pořadí v sérii:3
Série:Lady Osbaldestoneová
Název:Vánoční zázrak lady Osbaldestoneové
Původní název:Lady Osbaldestone´s Plum Puddings
EAN:9788026916765
ISBN:978-80-269-1676-5
Typ vazby:vázaná
Formát:120.00 x 195.00 mm
Počet stran:cca 224
Vydání:1.
Datum vydání: 30.09.2021

Aktuality

archiv aktualit

EDIČNÍ PLÁN 2. POLOLETÍ 2021

Nový ediční plán je konečně tady!Na druhé pololetí jsme pro vás připravili přes čtyřicet novinek a doufáme, že mezi nimi najdete alespoň jednu, ke které se budete rádi vracet.Kromě romancí nás čeká ta…

NA VLÁSKU – BESTSELLEROVÁ KANCELÁŘSKÁ ROMANCE

Oblíbili jste si kancelářské romance? A co takhle film Ďábel nosí Pradu? Řekli jste dvakrát ano? V tom případě si román Na vlásku od Lucy Score okamžitě zamilujete!Zapomeňte teď na Mirandu Priest…

TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY

Přemýšlíte, jaké knihy koupit pod stromeček rodině a přátelům?Máme pro vás několik tipů na vánoční romance pro chvíle pohody a odpočinku.Co si budeme namlouvat… V dnešní době právě takové příběhy potř…