Autoři

Série

Travička Kateřina
(Série - Prokletý rod Medici - 2)

od
Plaidy, Jean
 • Kateřina Medicejská se konečně dostala k moci - travička Kateřina, jinak jí Francouzi neřekli.  

  Román zachycuje Kateřinu jako intrikující matku králů, tří nemocných chlapců, kteří vzhledem k hříchům svých předků byli poznamenáni na duchu i na těle. Kateřinin charakter je vylíčen v ostrém kontrastu k čisté a přímé Janě Navarrské. Konflikt mezi oběma královnami se začíná rozvíjet od chvíle, kdy Kate­řina odláká Janě jejího milo­vaného manžela. 

  Pohlcena láskou hraničící se zbožněním ke svému synovi Jindřichovi se Kateřina stává vyšinutou matkou francouz­ských princů a princezen. Všechny její děti se jí bály - nemocný František, tak pate­ticky oddaný své ženě krá­lovně Marii Skotské, Karel, potýkající se se svými sklony k šílenství, zvrácený Jind­řich, pro kterého byla Kateři­na vždycky připravena intri­kovat i zabíjet, Margot, vá­šnivá a nezkrotná Messalina své doby.

  Bez svědomí, bez morálky jde Kateřina Medicejská za svým cílem - dosadit svého milovaného Jindřicha na trůn a vládnout s ním Francii.

 • Autor: Plaidy, Jean
  Překladatel: Kratochvílová, Jana
  Série: Prokletý rod Medici
  Pořadí v sérii: 2.
  Název: Travička Kateřina
  Původní název: The Italian Woman
  Žánr: | Rozebráno - již nebude skladem
  ISBN: 978-80-7384-575-9
  Vazba: vázaná
  Formát:120.00 x 195.00 mm
  Počet stran: 320
  Vydání: 2.
  Datum vydání: 24.10.2012
 •  

  Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.