Sale, Richard

seznam / mřížka

Sale, Richard

Dr. Richard Sale je fyzik, horolezec a odborník na historii a ekologii Arktidy. Je častým návštěvníkem jak Arktidy, tak Antarktidy a Himálají. Je též autorem mnoha knih, z nichž nejslavější jsou On Top of the World, To the End of the Earth a The Arctic: The Complete Story.


Dr. George Rodway, profesor na University of Utah, je fyziolog, horolezec a odborník na lékařskou problematiku velkých výšek a horolezectví. Je autorem mnoha článků a studií v tomto oboru a pravidelným přispěvatelem časopisu High Altitude Medicine and Biology. Byl také redaktorem knihy George Finch’s: The Struggle for Everest.
 

- 25%
Ještě před necelým stoletím byly himálajské vrcholy pro člověka nedosažitelně vzdálené. První pokusy o uskutečnění nebezpečných výstupů v extrémních výškách končily nezdarem, často s katastrofickými následky. Dnes jsou expedice na nejvyšší vrcholy světa na denním pořádku, Everest ydolávají i poměrně nezkušení horolezci a jejich výkony nevzbuzují žádný zájem médií – pokud ovšem jde vše dobře. Autoři v této fascinuj…

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.