Autoři

Série

Sirotek z Highbury

od
Aiken, Joan
 • Volné pokračování románu Emma od Jane Austenové

  Jane Fairfaxová poznala už jako malé dítě, že se bude muset spoléhat především sama na sebe. Otec jí zahynul na bojišti, matka podlehla těžké nemoci a starý dědeček, vikář z Highbury, který se jí po smrti rodičů ujal, zemřel zakrátko také. Jeho manželka, starší dcera i osiřelá vnučka se tak ze dne na den ocitají takřka bez prostředků ve světě, který je zatížený povrchními konvencemi a ženám příliš nepřeje. Malá Jane je roztomilé a nesmírně bystré dítě, ale skromné poměry její babičky a tety jí berou veškeré naděje na nějaké lepší vzdělání. Dívčiných schopností, které u jejích vrstevníků vyvolávají většinou posměch nebo odsudek, si naštěstí všimnou lidé, kteří jí dokážou pomoci. Nakonec z ní vyroste krásná a vzdělaná dívka toužící po lásce, ale pro své okolí stále zůstává tak trochu jiná a záhadná.

  Román volně navazuje na jedno z nejuznávanějších děl Jane Austenové Emma, ve kterém se Jane objevuje jako druhá hlavní hrdinka.

 • //baronet.cz/image/data/Ukazky/Sirotekz.pdf

 • Autor: Aiken, Joan
  Překladatel: Havlíkovi, Ludmila a Tomáš
  Název: Sirotek z Highbury
  Původní název: Jane Fairfax
  Žánr: | Rozebráno - již nebude skladem
  ISBN: 978-80-7384-828-6
  Vazba: vázaná
  Formát:120.00 x 195.00 mm
  Počet stran: 336
  Vydání: 1.
  Datum vydání: 12. 3. 2014
 •  

  Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.