Autoři

Série

Bratrstvo neohrožených - Velitel

od
Winters, Dick - Kingseed, Cole C.
 • V den D Dick Winters seskočil padákem do německého zázemí, aby se zúčastnil bojů na normandských plážích. Během několika dnů se stal velitelem slavné roty E 506. výsadkového pluku, nazývané Bratrstvo neohrožených pro svou neutuchající bojovou morálku. Vedl svou jednotku v bojích v Nizozemsku, při německé protiofenzivě v Ardenách, osvobozoval koncentrační tábor a na konci války obsadil Hitlerovo Orlí hnízdo u Berchtesgadenu. Byl považován za nejlepšího bojového velitele druhé světové války.

  Na základě jeho pamětí a vyprávění jeho podřízených natočil Steven Spielberg slavný televizní seriál, který měli možnost zhlédnout i čeští diváci. Jeho kniha je založena na válečném deníku, který si vedl během války, ale obsahuje i dosud nepublikované příběhy, podle vyprávění jeho druhů. Winters jako jediný zůstal u roty E od jejího vstupu do bojů až do konce války, a tak jsou dosud nikdy nepublikované materiály unikátní.

 • //baronet.cz/image/data/Ukazky/Bratrstvon.pdf

 • Autor: Winters, Dick - Kingseed, Cole C.
  Překladatel: Fuksa, Vladimír
  Název: Bratrstvo neohrožených - Velitel
  Původní název: Beyond Band of Brothers
  Žánr: | Rozebráno - již nebude skladem
  ISBN: 978-80-7384-727-2
  Vazba: vázaná
  Formát:120.00 x 195.00 mm
  Počet stran: 320
  Vydání: 2.
  Datum vydání: 22. 1. 2014
 •  

  Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.