Rich, A. J.

seznam / mřížka
Rich, A. J.

Rich, A. J.

A. J. Rich je pseudonym autorek Amy Hempelové a Jill Cimentové.

 

Amy Hempelová je autorkou čtyř povídkových sbírek (Reasons to Live, At the Gates of the Animal Kingdom, Tumble Home a Dog of the Marriage). Souborné vydání jejích povídek vyšlo v roce 2006 a bylo zařazeno mezi deset nejlepších knih roku v hodnocení listu New York Times. Získala řadu uznání včetně cen Guggenheim Fellowship, USA Foundation Fellowship a PEN/Malamud Award v kategorii povídka. Učí psaní na Bennington College na Floridské univerzitě. Je zakládající členkou dvou neziskových organizací věnujících se péči o opuštěné psy: The Deja Foundation (DejaFoundation.org) a Morgan's Place. Žije v Gainesvillu na Floridě a v New York City.

 

Jill Cimentová je autorkou sbírky povídek a novel Small Claims, románů The Law of Falling Bodies, Teeth of the Dog, The Tattoo Artist, Heroic Measures a Act of God a pamětí Half a Life. Získala řadu cen: National Endowment fot the Art Fellowship, NEA Japan Fellowship Prize, New York State Fellowship fot the Arts, Janet Heidinger Kafka Prize a Guggenheim Fellowship. Je profesorkou na Floridské univerzitě. Žije v Gainesvillu na Floridě a v newyorském Brooklynu.

- 70%
  Morgan Pragerová žije v New Yorku, dopisuje diplomovou práci o psychologii obětí a nedávno se zasnoubila s přitažlivým mužem jménem Bennett. Když se jednoho dne vrátí domů z přednášky, najde Bennetta mrtvého. Jeho tělo je zohaveno k nepoznání a v bytě s ním jsou její tři psi - pyrenejský horský pes a dva pitbulové, celí od krve. Zdrcená Morgan, která si dává Bennettovu smrt za vinu, se pokouší …

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.