Rice, Anne

ANNE RICE je jednou z nejčtenějších amerických spisovatelek hororové a fantasy literatury.

Narodila se 4. října 1941 v New Orleans v Louisianě jako Howard Allen O’Brienová. Od první třídy gymnázia si však zvolila jméno Anne. Když jí bylo čtrnáct let, její matka zemřela a otec se znovu oženil a s celou rodinou se přestěhoval do Richardsonu v Texasu. Tam se Anne poznala se Stanem Ricem, básníkem, kterého si v roce 1961 vzala za manžela. Přestěhovali se do San Franciska, kde společně studovali na univerzitě a žili až do roku 1988. Jejich dcera Michele ve čtyřech letech zemřela na leukemii. Manželé její ztrátu těžce nesli, nicméně po krátké době se Anne znovu vrátila k psaní a byla stále žádanější.

Krátce po smrti dcery napsala svůj první román Interview s upírem (Interview with a vampire; 1976), jenž se stal počátkem desetidílných Upířích kronik. Anne napsala pod pseudonymy také několik erotických novel, např. Exit to Eden nebo Sleeping Beauty. Mezi její další díla patří romány o Ježíši Kristu, trilogie Hodina čarodějnic, dvoudílné Písně Serafů a několik samostatných románů (Ramses prokletý ad.)

V současné době Anne žije a pracuje v kalifornské poušti, pár hodin jízdy od svého syna Christophera, který se také stal spisovatelem.

 

www.annerice.com

 

Zobrazuji 1 až 1 z 1 (celkem stran 1)
rozebráno již nebude skladem
Dar vlka
Zobrazuji 1 až 1 z 1 (celkem stran 1)

Aktuality

archiv aktualit

VZKAZ OD FIONY VALPY + AKCE

Máme pro vás vzkaz od naší oblíbené autorky Fiony Valpy. Podívejte se, co sama říká o svých knihách, a nechte se nalákat na romány se dvěma historickými liniemi, které rozhodně nesmí chybět v k…

SYLVIA DAY - BESTSELLEROVÁ AUTORKA KONEČNĚ V BARONETU

Musíme se s vámi podělit o úžasnou zprávu! Letos rozšíří naši rodinu skvělých autorek SYLVIA DAY! …

ZRUŠENÍ OSOBNÍCH ODBĚRŮ V SÍDLE NAKLADATELSTVÍ

Vážení zákazníci,z technických důvodů jsou zrušeny osobní odběry v sídle nakladatelství od 2.2.2023 do odvolání.Pokud od nás máte předchozí objednávku potvrzenou s osobním odběrem v sídle nakladatelst…