Rice, Anne

seznam / mřížka

Rice, Anne

ANNE RICE je jednou z nejčtenějších amerických spisovatelek hororové a fantasy literatury.

Narodila se 4. října 1941 v New Orleans v Louisianě jako Howard Allen O’Brienová. Od první třídy gymnázia si však zvolila jméno Anne. Když jí bylo čtrnáct let, její matka zemřela a otec se znovu oženil a s celou rodinou se přestěhoval do Richardsonu v Texasu. Tam se Anne poznala se Stanem Ricem, básníkem, kterého si v roce 1961 vzala za manžela. Přestěhovali se do San Franciska, kde společně studovali na univerzitě a žili až do roku 1988. Jejich dcera Michele ve čtyřech letech zemřela na leukemii. Manželé její ztrátu těžce nesli, nicméně po krátké době se Anne znovu vrátila k psaní a byla stále žádanější.

Krátce po smrti dcery napsala svůj první román Interview s upírem (Interview with a vampire; 1976), jenž se stal počátkem desetidílných Upířích kronik. Anne napsala pod pseudonymy také několik erotických novel, např. Exit to Eden nebo Sleeping Beauty. Mezi její další díla patří romány o Ježíši Kristu, trilogie Hodina čarodějnic, dvoudílné Písně Serafů a několik samostatných románů (Ramses prokletý ad.)

V současné době Anne žije a pracuje v kalifornské poušti, pár hodin jízdy od svého syna Christophera, který se také stal spisovatelem.

 

www.annerice.com

 

- 25%
Další smělý počin autorky Upířích kronik. Mladý reportér nedávno zaměstnaný u Sanfranciského pozorovatele. Starší žena, vítající jej v majestátním rodinném domě. On tam přijel psát článek. Ona chce urychleně prodat onen dům. Náhodné setkání mezi dvěma naprosto odlišnými lidmi. Idylická noc – přerušená tragickou událostí – mladý muž je bezdůvodně napaden, pokousán šelmou, z níž ve tmě spatří pouze obrys. Brutál…

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.