Pylcyn, Alexandr V.

seznam / mřížka

Pylcyn, Alexandr V.

Alexandr V. Pylcyn se narodil v roce 1923 v Chabarovsku na Dálném východě. Byl třetím a nejmladším synem a jediným, který přežil válku, jež vypukla dva dny po jeho maturitě vpádem německých vojsk do Sovětského svazu. Byl odveden jen o několik dnů později. V roce 1942 absolvoval půlroční výcvik, byl povýšen na poručíka a odvelen jako velitel čety na hranice s Mandžuskem okupovaným japonskou armádou.V prosinci roku 1943 byl převelen na západní frontu jako velitel čety 8. samostatného trestného praporu. Se svou jednotkou prošel Běloruskem a Polskem až do Berlína. Byl třikrát zraněn a získal snad všechna nejvyšší vyznamenání včetně medaile Za chrabrost. Po válce zůstal v armádě a do důchodu odešel v hodnosti plukovníka.
 

- 25%
Paměti velitele trestné jednotky Rudé armády. Autorovy živé vzpomínky se soustřeďují na období 1944-1945, kdy se jako velitel čety trestného praporu pro důstojníky Rudé armády zúčastnil sovětské ofenzívy "Bagration" a operací na Visle a Odře ve východním Německu. Sovětské trestné jednotky se staly pověstnými a kolovaly o nich historky - o útocích neozbrojených trestanců proti německým kulometům - jež autor prožil …

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.