Price, Kalayna

seznam / mřížka
Price, Kalayna

Price, Kalayna

Americká spisovatelka Kalayna Price se narodila 23. února 1982 v městě Columbia v Jižní Karolíně, kde vystudovala střední školu a v roce 2005 promovala na tamní univerzitě v oboru studiové tvorby a malby.

Kalayna byla už od dětství snílkem. V deseti letech vyrabovala otcovu knihovnu s fantasy romány a tehdy se také zamilovala do hrdinské fantasy plné mýtických ras. Více ji to ovšem táhlo ke stvořením potulujícím se nocí.

Dnes je Kalayna autorkou dvou temných urban fantasy sérií. První z nich, zatím třídílná série Haven, vypráví o Kitě Nekai, kočičí kožoměnce, kterou na útěku od jejího klanu proměnili v upírku a ona o to více zabředla do politiky nadpřirozeného světa.

Druhá, taktéž prozatím třídílná série o Alex Craftové představuje čtenářům nájemné „magické“ očko, soukromou vyšetřovatelku s nadpřirozenou schopností mluvit s mrtvými, která pomáhá policii v městě Nekros řešit kriminální případy a má věčně hluboko do kapsy. V honbě za nebezpečným zabijákem jí sekunduje sama Smrt v podobě sexy a svůdného muže a tajuplný policista, který také skrývá nejedno tajemství.

Inspiraci ke svým příběhům čerpá Kalayna ze světa kolem ní, svého studia starodávných mytologií a četby klasického folkloru. V jejích příbězích nenajdeme jen prvky fantasy, ale také zdravou porci akce, špetku romance, kapku hrůzy, ždibet humoru a řádnou dávku tajemství a záhad.

Její romány byly přeloženy do několika světových jazyků a jsou k dostání (či velmi brzy budou) nejen v USA a nyní v České republice, ale také v Británii, Austrálii, na Novém Zélandu, ve Francii, Polsku, Rusku a Německu.

Když nepíše, čte jak pro osobní potěšení, tak pro výzkum na další román, případně ji najdeme v jejím ateliéru u malířského plátna, venku s kamerou či fotoaparátem, nebo kdekoli, kde to jde, s obručemi na hula-hoop. Ano, čtete správně. Kalayna považuje tanec s obručemi hoop za to nejlepší cvičení na planetě a po večerech si obruče i zapálí.

www.kalaynaprice.com

- 25%
Skutečnost, že stínová čarodějka Alex Craftová dokáže mluvit s mrtvými, neznamená, že se jí vždy zamlouvá, co se jí mrtví snaží říct…   Coby soukromá vyšetřovatelka a policejní konzultantka viděla Alex Craftová už hodně důsledků černé magie. Ačkoli má dobré vztahy s Deathem, Smrtí samotnou, nic ji zatím nepřipravilo na její poslední případ. Alex vyšetřuje případ sériového vraha, když na ni z…
- 25%
Kdo říká, že mrtví už nic nevyzradí, se očividně ještě nesetkal s Alex Craftovou.   Alex Craftová strávila měsíc léčbou zranění utržených v boji s čarodějem. Nyní je připravená opět povoláváním stínů mrtvých pomoci při řešení vražd. Její milostný život se vinou dvou mužů proměnil v jeden velký zmatek. Agent FÚV Falin Andrews zmizel a Death, sám Smrt, se jí vyznal ze svých citů. Ale…
- 25%
Třetí díl série Alex Craftová   Když si mrtví potřebují promluvit, Alex Craftová je vždy připravena naslouchat…   Coby stínová čarodějka řeší Alex případy vražd povoláváním mrtvých – schopností, za niž platí vysokou cenu, a po několika posledních případech je cena nezměrná. Její magie není ovšem to jediné, co jí činí ze života jeden velký zmatek. Ačkoliv se vždy přátelila s Deathem, …

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.