Portis, Charles

seznam / mřížka
Portis, Charles

Portis, Charles

Charles Portis se narodil v roce 1933 v El Doradu v Arkansasu. Vyrůstal v různých městech jižního Arkansasu, kde také získával své vzdělání. Během Korejské války sloužil u námořní pěchoty a dosáhl hodnosti seržanta. Poté absolvoval studium na univerzitě ve Fayetteville a stal se novinářem. Působil v různých novinách, pak se přestěhoval do New Yorku, kde pracoval čtyři roky jako reportér pro Herald-Tribune. Dotáhl to na vedoucího pobočky v Londýně, ale v roce 1964 novinařinu opustil, vrátil se do Arkansasu a začal se naplno věnovat psaní románů. Opravdová kuráž, kterou napsal v roce 1968, zprvu vycházela na pokračování ve zkrácené podobě v novinách The Saturday Evening Post.  Jeho dalšími díly jsou Masters of Atlantis, The Dog of the South, Norwood, a Gringos.
 

- 25%
Příběh čtrnáctileté dívky, která se rozhodne pomstít smrt svého otce. Vydá se na výpravu za jeho vrahem ve společnosti federálního maršála, jenž má pověst opilce, ale zároveň tvrdého muže, protože málokdy dovede zločince před soud živé. Postupem času s nimi, napůl proti jejich vůli, spojí síly i texaský ranger LaBoeuf a tato trojice pak staví svůj důvtip proti přesile skupiny desperátů. Kniha je považována za jede…

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.