Autoři

Série

Ross Poldark - Návrat domů
(Série - Poldark - 1)

od
Graham, Winston
 • Kapitán Ross Poldark se vrací roku 1783 z americké války za nezávislost do rodného Cornwallu a těší se, že po několika letech zase začne vést normální život, bude spravovat rodový majetek a ožení se s dívkou, kterou už léta miluje. Po příjezdu domů však zjišťuje, že otec je mrtvý, šlechtické sídlo i veškeré hospodářství zchátralé a že služebnictvo rozprodává všechny zbývající cennosti. Největší bolest však zažívá po zjištění, že se krásná Elizabeth zasnoubila s jeho bratrancem Francisem, protože se domnívala, že Ross ve válce zahynul. Zklamaný důstojník se ale navzdory všemu pouští do práce a snaží se dát do pořádku rodinný majetek a znovu otevřít otcův měděný důl. A také zapomenout na svou životní lásku a zvyknout si, že patří jinému. Pomáhá mu v tom jeho sestřenice Verity a především mladičká Demelza, vlastně ještě dítě, kterou najal jako pomocnici do kuchyně, aby ji vytrhl z neutěšeného prostředí, v němž dosud žila. Vděčná dívka v něm vidí svého zachránce a odměňuje se mu hlubokým obdivem a oddaností, ale zároveň usiluje o jistou míru samostatnosti. Vedle ní se Ross znovu vrací do života…

  Podle této dvanáctidílné ságy o rodu Poldarků natočila britská televize BBC seriál, který si získal obrovskou popularitu.

 • Autor: Graham, Winston
  Překladatel: Havlíkovi, Ludmila a Tomáš
  Série: Poldark
  Pořadí v sérii: 1.
  Název: Ross Poldark - Návrat domů
  Původní název: Ross Poldark
  Žánr: | Beletrie | Historické romány | Filmová edice KinoBooks
  EAN: 9788026902379
  ISBN: 978-80-269-0237-9
  Vazba: vázaná
  Formát:125.00 x 200.00 mm
  Počet stran: 456
  Vydání: 1.
  Datum vydání: 14. 10. 2015
 •  

  Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.