Obrynba, Nikolaj

seznam / mřížka
Obrynba, Nikolaj

Obrynba, Nikolaj

Nikolaj I. Obryňba (1908-1994) se narodil na Ukrajině. Již od dětství ho přitahovalo umění, a tak jeho kroky logicky vedly do škol výtvarného umění, které studoval v Kyjevě a posléze v Moskvě. V létě roku 1941, ve chvíli, kdy se chystal nastoupit svou uměleckou dráhu, však přišlo přepadení země Německem a Nikolaj se přihlásil coby dobrovolník na frontu. Jeho další cesta vedla do zajateckého tábora, jehož nevýslovně kruté podmínky se mu naštěstí podařilo přežít. Ze zajetí nakonec utekl a stal se členem partyzánského oddílu, jenž působil na území okupovaného Běloruska.
Po válce se vrátil ke své výtvarnické profesi a později sepsal tři svazky válečných vzpomínek.
 

- 25%
O gigantických bitvách na východní frontě za 2. světové války bylo již napsáno mnoho knih, avšak individuálních a subjektivních příběhů jejich účastníků je stále poskrovnu. Vyprávění těch, kteří byli vtaženi do nelítostných bojů, které navždy poznamenaly jejich životy. Vyprávění o jejich snaze o přežití, o brutalitě války jak na frontě tak v zázemí - a takový je fascinující, nezapomenutelný, příběh Nikolaje Obrynb…

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.