McCaughrean, Gerardine

seznam / mřížka
McCaughrean, Gerardine

McCaughrean, Gerardine

Geraldine McCaughrean (1951) se narodila a vyrostla v severním Londýně. Vystudovala v Canterbury Christ Church College a poté pracovala téměř deset let v londýnském nakladatelství. Od roku 1988 se plně věnuje psaní, vydala již na 120 knih a je autorkou mnoha rozhlasových inscenaci. Její tvorba obsahuje knihy pro dospěle, ale úspěšná je zejména v tvorbě pro děti – je jedinou trojnásobnou nositelkou Whitbreadovy ceny za romány A Little Lower than the Angels (1987), Gold Dust (1993) a Not the.

www.geraldinemccaughrean.co.uk
 

- 25%
Byly časy, kdy lidé pevně věřili, že nedávno, ještě za života jejich prapředků, se zemí proháněli obři a draci. Znali je jen z vyprávění, ale musela to být pravda, protože lidé z vedlejší vesnice o nich věděli také. Dnes historie pracuje jinak, aby bylo by jistě veliká škoda, kdyby velká dobrodružství, hrdinové a svatí měli vymizet z naší paměti. …

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.