Macháček, Lubomír

seznam / mřížka
Macháček, Lubomír

Macháček, Lubomír

Lubomír Macháček (1947), psycholog a spisovatel, je absolventem filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Místem, v němž se převážně setkáváme s protagonisty jeho povídek, jsou rodné Pardubice, kde dosud žije a pracuje jako poradce pro rodinu a partnerské vztahy.
Knižně debutoval ve sborníku Začátek a krátce na to se představil prvotinou Láska v kaluži. Je autorem řady povídkových knih, například Údolí osamělých běžců, Co skrýváme pod kůží nebo Kde je ta šibenice. Jejich společným jmenovatelem je hledání místa jedince v osobních a společenských vztazích, cesta člověka za štěstím i za smyslem jeho existence, nejednou naplněná řadou vítězství i proher. Napsal též několik románů, z nichž Kanibal a Milenka půlnoc vyšly v Baronetu. Je i autorem úspěšných knih pro děti.
 

- 25%
Tématem šestnácti povídek jsou mezilidské vztahy - milenecké, mezigenerační či společenské. Autor zkoumá proměny těchto pout od jejich vzniku a zrání, až k času rozchodů i návratů. Objevuje motivy tajemství obsažené v jemném předivu lidského bytí tkajícího náš život. V autorově podání není tajemství jen literárním prostředkem, umocněným překvapivou pointou, nýbrž organickou součástí příběhů o věrnosti a zradě, o d…

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.