Mabire, Jean

seznam / mřížka
Mabire, Jean

Mabire, Jean

Jean Mabire (1927–2006), francouzský novinář, spisovatel, historik. Bývalý výsadkář se věnoval především historii elitních jednotek a příběhům mužů v nich sloužících. Jeho zájem poutaly hlavně jednotky německé, speciálně pak síly SS, čímž si vysloužil pověst kontroverzního spisovatele. Tu posiloval i vztahem k nordickým, normanským a vikinským legendám a mýtům a značně pravicovou politickou orientací. Jako Normanďan psal i knihy o Normandii a jako obyvatel přímořského kraje i knihy o moři.

www.jean-mabire.com
 

- 25%
Roku 1933 byla jako osobní garda Adolfa Hitlera zformována jednotka, která se měla o desítku let později proměnit v jednu z nejděsivějších tankových divizí SS. Dostala jméno po muži, jehož měla chránit – Leibstandarte (osobní pluk) SS Adolf Hitler. Autor sleduje historii jednotky od samého počátku, případně dokonce i v období, vzniku jednotky předcházejícím, až do květnových dnů roku 1945 kdy Německo kapitulovalo …

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.