Langewiesche, Wolfgang

seznam / mřížka

Langewiesche, Wolfgang

Wolfgang Langewiesche (1907–2002) byl nejslavnějším autorem v oboru pilotování. Narodil se v Düsseldorfu a v roce 1929 emigroval do USA. Vystudoval London School of Economics, titul MA získal na Columbia University a pokračoval ve studiích na University of Chicago do roku 1934, kdy se rozhodl věnovat se létání. Během druhé světové války učil na pilotní škole amerického letectva a poté působil jako zkušební pilot v Cessně, Vought Corporations a u dalších výrobců. Současně se věnoval žurnalistice, napsal mnoho článků pro Air Facts a v padesátých letech se stal redaktorem Reader’s Digest, kde působil až do roku 1986. Jeho kniha o základech pilotování O umění létat z roku 1944 odolala všem kritikám a je neustále znovu vydávána jako nepřekonatelná popisná pomůcka pro začínající piloty.
 

- 25%
Autor vzlétl poprvé v roce 1934 a brzy se cítil zaskočen nesrovnalostmi mezi popisem ovládání letounu a skutečností. Začal se tomuto tématu věnovat, z čehož časem vykrystalovala stále znovu vydávaná první exaktní analýza pilotování letadel. Instruktoři si uvědomili, že přesně a srozumitelně vysvětluje důležité fáze letu, co při nich pilot provádí a proč. Základy létání se nemění a kniha je vhodná pro piloty malých…

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.