Kuras, Benjamin

Benjamin Kuras (Zlín, 4.4.1944) vystudoval anglistiku na Olomoucké universitě. Krátce pražský anglický rozhlasový redaktor (1968), od října 1968 Londýňan a český redaktor BBC (od 1969), v sedmdesátých letech po několik let divadelní manažer. Autor 15 anglicky psaných divadelních a rozhlasových her, které se hrály v šesti zemích, i na českých jevištích a v českém rozhlase. Od roku 1975 britský občan, v Anglii rovněž konvertoval na židovskou víru.
Od roku 1990 přispívá do českých periodik: Respekt, Bajt, Český deník, Týden, Lidové noviny, Profit, Marianne, MFDnes, Xantypa, Reflex, Euro, kam vnesl svěží, místy velmi ostrý anglický vítr, čímž si získal značný počet příznivců a přinejmenším stejný počet nepřátel.
V pražských nakladatelstvích Baronet, Linde, Evropský literární klub, Votobia, Mandala-Eminent a G+G vydal již na 20 titulů.

 

Zobrazuji 1 až 6 z 6 (celkem stran 1)
Zobrazuji 1 až 6 z 6 (celkem stran 1)

Aktuality

archiv aktualit

VZKAZ OD FIONY VALPY + AKCE

Máme pro vás vzkaz od naší oblíbené autorky Fiony Valpy. Podívejte se, co sama říká o svých knihách, a nechte se nalákat na romány se dvěma historickými liniemi, které rozhodně nesmí chybět v k…

SYLVIA DAY - BESTSELLEROVÁ AUTORKA KONEČNĚ V BARONETU

Musíme se s vámi podělit o úžasnou zprávu! Letos rozšíří naši rodinu skvělých autorek SYLVIA DAY! …

ZRUŠENÍ OSOBNÍCH ODBĚRŮ V SÍDLE NAKLADATELSTVÍ

Vážení zákazníci,z technických důvodů jsou zrušeny osobní odběry v sídle nakladatelství od 2.2.2023 do odvolání.Pokud od nás máte předchozí objednávku potvrzenou s osobním odběrem v sídle nakladatelst…