Kouzes, James - Posner, Barry

seznam / mřížka
Kouzes, James - Posner, Barry

Kouzes, James - Posner, Barry

Jim Kouzes působí na Leavey School of Business na univerzitě v Santa Claře a přednáší o leadershipu po celém světě pro korporace, vládní agentury a neziskové společnosti. Je uznávaným odborníkem na leadership, Wall Street Journal ho označil za jednoho z dvanácti nejlepších pedagogů ve Spojených státech. V roce 2010 obdržel Jim ocenění Thought Leadership od Instructional Systems Association, nejprestižnější ocenění předávané obchodní asociací poskytovatelům výukových služeb. V letech 2010 a 2011 se umístil mezi nejvlivnějšími mysliteli v HR Magazine a mezi nejlepší stovkou leaderů v Trust Across America a na šestnáctém místě na seznamu stovky nejlepších leaderů časopisu Leadership Excellence. Jim působil jako prezident, CEO a předseda v Tom Peters Company od roku 1988 až do roku 1999 a předtím vedl centrum rozvoje na univerzitě Santa Clara (1981-1987). Jim založil Joint Center for Human Services Development na univerzitě San Jose (1972-1980). Jeho kariéra začala v roce 1969, kdy se pustil do pořádání seminářů. Po promoci na Michigan State Univerzity pracoval jako dobrovolník v Peace Corps (1967-1969). Jima můžete zastihnout na jim@kouzes.com.

 

Barry Posner je profesorem na Leavey School of Business na univerzitě v Santa Claře, kde působil jako děkan po dvanáct let (1997-2009). Je hostujícím profesorem na hongkongské Univerzity of Science and Technologiy, na Sabanci Univerzity (v Istanbulu) a na University of Western Australia. Na Santa Claře obdržel řadu ocenění a akademických hodností. Barry je autorem a spoluautorem více než stovky výzkumných článků. Bakalářský titul získal z politické vědy na University of California v Santa Barbaře, magisterský titul ve veřejné správě na Ohio State University a doktorát na University of Massachusetts. Barry pracuje také na různých úrovních v několika profesních organizací, například ve správní radě FamiliesFirst. Předtím působil v radách American Institue of Architects (AIA), Big Brothers/Big Sisters of Santa Clara County, Center for Excellence in Nonprofits, Junior Achievement of Silicon Valley and Monterey Bay, Public Allies, San Jose Repertory Theater, Sigma Phi Epsilon Fraternity a dalších společnostech. Barryho můžete zastihnout na bposner@scu.edu.

- 25%
Tato klasika v oblasti leadershipu už se v zahraničí dočkala pátého vydání a čtenáře si nachází už přes dvacet let. Je to základní publikace o tom, jak se stát špičkovým leaderem. Čtenářům nabízí inspirující příběhy lidí, kteří ve své práci dosáhli výjimečných výsledků. Hlavní témata autorů zůstávají stejná a nyní platí víc než kdy jindy. Jejich účinnost už dokázaly stovky tisíc oddaných, úspěšných leaderů. …

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.