Kodas, Michael

seznam / mřížka
Kodas, Michael

Kodas, Michael

Michael Kodas je členem redakce The Hartford Courant, s níž získal v roce 1999 Pulitzerovu cenu. Pracuje zde již od roku 1987 jako reportér a fotograf, ale jeho práce se objevují v těch nejprestižnějších periodikách – v New York Times, Los Angeles Times či Washington Post a dalších. Při svých dobrodružných reportážích procestoval snad celý svět. Žije v Hartfordu, Connecticut, se svou ženou Carolyn Moreau.

www.michaelkodas.com
 

- 25%
Novinář Michael Kodas se připojil k expedici, která měla vystoupit na Mount Everest v létě 2004. V himalájských horách však se zklamáním zjistil, že bývalý ráj idealistů je doménou zlodějů, prostitutek, podvodníků a vyděračů. Potkával zde lidi, kteří pro rychlý výdělek či možnost vystoupit na vrchol byli schopni čehokoli. Kodas se vrátil znechucen. Avšak na prosbu dcery horolezce, který zde zahynul při výstupu, se…

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.