James, E L

E L James je nevyléčitelnou romantičkou a nepokrytou fanynkou. Po pětadvaceti letech práce v televizi se E L James rozhodla splnit si dětský sen a pustila se do psaní příběhů, které se dokázaly vtisknout do mnoha čtenářských srdcí. Výsledkem je kontroverzní a smyslná romance Padesát odstínů šedi a její dvě pokračování Padesát odstínů temnoty a Padesát odstínů svobody. V roce 2015 vydala autorka bestseller Grey, příběh Padesát odstínů šedi převyprávěný pohledem Christiana Greye, a v roce 2017 úspěšně navázala jeho pokračováním Darker. Po celém světě se prodalo na 150 milionů výtisků jejích knih ve více než padesáti jazycích.

Jméno autorky se objevilo v žebříčku „Nejvlivnější lidé světa“ časopisu Time a v žebříčku časopisu Publishers Weekly „Osobnost roku“. Román Padesát odstínů šedi obsadil čelní místo žebříčku bestsellerů New York Times na nepřetržitých 133 týdnů. Román Padesát odstínů svobody vyhrál v roce 2012 anketu Goodreads Choice Award. Románová série Padesát odstínů byla v roce 2018 zařazena do žebříčku 100 čtenářsky nejoblíbenějších knih v rámci ankety organizace Public Broadcasting Service „Nejlepší americká četba“. Román Darker byl v roce 2019 zařazen do širšího výběru na ocenění International DUBLIN Literary Award.


E L James je nevyliečiteľná romantička a, ako sama priznáva, fanúšička. Po dvadsiatich piatich rokoch v televízii sa rozhodla splniť si detský sen – písať príbehy, ktoré čitateľov chytia za srdce. Výsledkom bola kontroverzná, zmyselná romanca Päťdesiat odtieňov sivej a jej dve pokračovania – Päťdesiat odtieňov temnoty a Päťdesiat odtieňov slobody. V roku 2015 jej vyšiel svetový bestseller Grey, príbeh Päťdesiat odtieňov sivej očami Christiana Greya, a v roku 2017 nesmierne populárny Darker, druhá časť príbehu Päťdesiat odtieňov temnoty očami Christiana Greya. Jej knihy vyšli v päťdesiatich jazykách a predalo sa z nich na celom svete viac jako 150 miliónov výtlačkov.

Magazín Time označil E L James za jednu z „najvplyvnejších ľudí sveta“ a Publishers Weekly za „osobnosť roka“. Príbeh Päťdesiat odtieňov sivej sa na vrchole záznamu najpredávanejších kníh New York Times udržal 133 týždňov po sebe. Päťdesiat odtieňov slobody získalo cenu Goodreads Choice Award za rok 2012 a príbeh Päťdesiat odtieňov sivej vybrali čitatelia jako jeden zo 100 najlepších príbehov spomedzi Great American Read PBS za rok 2018. Darker sa dostal do širšieho výberu ceny International DUBLIN Literary Award za rok 2019.

www.eljamesauthor.com


Foto autorky © Nino Muñoz

Zobrazuji 1 až 5 z 5 (celkem stran 1)
Zobrazuji 1 až 5 z 5 (celkem stran 1)

Aktuality

archiv aktualit

VZKAZ OD FIONY VALPY + AKCE

Máme pro vás vzkaz od naší oblíbené autorky Fiony Valpy. Podívejte se, co sama říká o svých knihách, a nechte se nalákat na romány se dvěma historickými liniemi, které rozhodně nesmí chybět v k…

SYLVIA DAY - BESTSELLEROVÁ AUTORKA KONEČNĚ V BARONETU

Musíme se s vámi podělit o úžasnou zprávu! Letos rozšíří naši rodinu skvělých autorek SYLVIA DAY! …

ZRUŠENÍ OSOBNÍCH ODBĚRŮ V SÍDLE NAKLADATELSTVÍ

Vážení zákazníci,z technických důvodů jsou zrušeny osobní odběry v sídle nakladatelství od 2.2.2023 do odvolání.Pokud od nás máte předchozí objednávku potvrzenou s osobním odběrem v sídle nakladatelst…