James, E L

seznam / mřížka
James, E L

James, E L

Po pětadvaceti letech práce v televizi se E L James rozhodla splnit si dětský sen a pustila se do psaní příběhu, který, jak doufala, budou čtenáři milovat. Výsledkem je smyslná romance Padesát odstínů šedi a její dvě pokračování Padesát odstínů temnoty a Padesát odstínů svobody; trilogie, které se po celém světě prodalo na 150 milionů kopií v 52 jazycích. V roce 2015 vydala autorka bestseller Grey, příběh Padesát odstínů šedi převyprávěný pohledem Christiana Greye.

V roce 2012 figurovalo jméno autorky v žebříčku „Nejvlivnější lidé světa“ časopisu Time, dále se objevilo v anketě Barbary Waltersové „Deset nejúžasnějších osobností roku“ a v žebříčku časopisu Publishers Weekly „Osobnost roku“. Následně se E L James zaměřila na produkování filmových adaptací svých románů ve studiu Universal Pictures. Filmové zpracování románu Padesát odstínů šedi v roce 2015 překonalo všechny rekordy v návštěvnosti kin. Jeho pokračování Padesát odstínů temnoty bylo u příznivců milostné romance mezi Anou a Christianem stejně oblíbené a v roce 2018 na tento úspěch navázal i závěrečný film trilogie Padesát odstínů svobody.

E L James žije společně s manželem Niallem Leonardem, prozaikem a scenáristou, a jejich dvěma syny v západním Londýně, kde pracuje na nových románech a filmových projektech.


Po dvadsiatich piatich rokoch v televízii sa E L James rozhodla splniť si detský sen – začala písať príbehy, do ktorých sa čitatelia zamilujú. Výsledkom bola erotická romanca Päťdesiat odtieňov sivej a jej dve pokračovania – Päťdesiat odtieňov temnoty a Päťdesiat odtieňov slobody. Z trilógie sa na celom svete predalo viac ako 150 miliónov výtlačkov v 52 jazykoch. V roku 2015 jej vyšiel bestseller Grey, příběh Päťdesiat odtieňov sivej očami Christiana Greya.

V roku 2012 magazín Time označil E L James za jednu z najvplyvnejších ľudí sveta. Podľa úspešnej americkej novinárky a moderátorky Barbary Waltersovej je jednou z desiatich najfascinujúcejších ľudí roka, a Publishers Weekly ju vyhlásil za osobnosť roka.

Neskôr E L James pracovala ako producentka filmových adaptácií svojej trilógie pre Universal Pictures. Film Päťdesiat odtieňov sivej zlomil v roku 2015 celosvetový rekord predajnosti, v roku 2017 jeho pokračovanie Päťdesiat odtieňov temnoty dosiahlo medzi fanúšikmi Aninho a Christianovho príbehu rovnakú popularitu. Podobne úspěšný bol aj posledný film Päťdesiat odtieňov slobody, ktorý prišiel do kín v roku 2018.

E L James žije s manželom Niallom Leonardom, spisovateľom a scenáristom, ich dvoma synmi a dvoma psami v západnom Londýne, kde pracuje na nových románoch a filmových projektoch.


Foto autorky © Michael Lionstar

- 25%
ZNOVU PROŽIJTE VÁŠEŇ PADESÁTI ODSTÍNŮ TEMNOTY OČIMA CHRISTIANA GREYE PROSTŘEDNICTVÍM JEHO VLASTNÍCH SLOV, ZMUČENÝCH MYŠLENEK, ÚVAH A SNŮ.   E L James se vrací do světa Padesáti odstínů v hlubším a temnějším pohledu na milostný příběh, který okouzlil miliony čtenářů celého světa.   JEJICH SPALUJÍCÍ A SMYSLNÝ POMĚR jim přinesl smutek a výčitky, přesto nedokáže Christian Grey vyhnat Anastasi…
- 25%
PREŽITE EŠTE RAZ VÁŠNIVÝ PRÍBEH PÄŤDESIATICH ODTIEŇOV TEMNOTY, TENTORAZ  Z POHĽADU CHRISTIANA GREYA, VYROZPRÁVANÉHO JEHO VLASTNÝMI SLOVAMI. VNIKNITE DO JEHO UTRÁPENEJ DUŠE, JEHO MYŠLIENOK I SNOV.    E L James sa vracia do sveta Päťdesiatich odtieňov, odkrýva ďalšie pikantnosti a úskalia tohto ľúbostného príbehu, ktorý nadchýna milióny čitateľov na celej zemeguli. …
- 30%
Předprodej do 22. 10. 2019
Ponořte se do milostného příběhu plného vášně. Mister je novou poutavou romancí spisovatelky E L James, autorky celosvětově úspěšné trilogie Padesát odstínů.   Londýn v roce 2019. Maxim Trevelyan vede bezstarostný život. Je pohledný, má přátele v aristokratických kruzích a peníze. Nikdy nemusel pracovat a zřídka spí sám. Vše se ale mění vlivem nešťastné události, po níž Maxim zdědí šlechtický…
- 30%
Předprodej do 22. 10. 2019
Nechajte sa pohltiť vášnivým ľúbostným príbehom. Mister je nová vzrušujúca romanca od E L James, autorky fenomenálnej trilógie Päťdesiat odtieňov, svetového bestsellera.   LONDÝN 2019. Pre Maxima Trevelyana je život hračka. Dobre vyzerá, priatelí sa s aristokratmi a je bohatý, nikdy nemusel pracovať a len zriedkakedy spáva sám. To všetko však zmení tragédia. Maxim nadobudne šľachtick…

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.