Aktuality

VZKAZ OD FIONY VALPY + AKCE
Máme pro vás vzkaz od naší oblíbené autorky Fiony Valpy. Podívejte se, co sama říká o svých knihách, a nechte se nalákat na romány se dvěma historickými liniemi, které rozhodně nesmí chybět v knihovně žádného knihomola.V naší nabídce najdete romány Moře vzpomínek, Kam včely chodí spát, Švadlenin dar a nejnovější Skřivánek zpívá dál. A POZOR! AŽ DO 15. BŘEZNA 2023 MŮŽETE POUZE V NAŠEM E-SHOPU ZAKOUPIT TYTO KNIHY SE SLEVOU 50 %!https://baronet.cz/Fiona_Valpy  Fiona Valpy je jednou z nejúspěšnějších autorek současnosti, jejích knih se prodalo již přes ..
SYLVIA DAY - BESTSELLEROVÁ AUTORKA KONEČNĚ V BARONETU
Musíme se s vámi podělit o úžasnou zprávu! Letos rozšíří naši rodinu skvělých autorek SYLVIA DAY! Jsme pyšní na to, že můžeme být součástí jejího obrovského comebacku a v druhém pololetí vydáme „So Close“ – první díl dlouho očekávané série The Blacklist Duology! A máte se opravdu na co těšit, protože tato kniha je plná emocí, vášně, napětí i nenávisti. Přečetli jsme ji jedním dechem a věříme, že ani vy ji neodložíte, dokud se nedostanete na poslední stránku! Zároveň chystáme i nové vydání její bestsellerové ságy Crossfire – takže, kdo ji ještě nemáte, určitě si nachystejte volné místo v kniho..
ZRUŠENÍ OSOBNÍCH ODBĚRŮ V SÍDLE NAKLADATELSTVÍ
Vážení zákazníci,z technických důvodů jsou zrušeny osobní odběry v sídle nakladatelství od 2.2.2023 do odvolání.Pokud od nás máte předchozí objednávku potvrzenou s osobním odběrem v sídle nakladatelství a čekáte např. jen na vydání knihy z předprodeje, nic se pro vás nemění a objednávku si budete moci v sídle nakladatelství vyzvednout.Jako dopravce můžete nadále využívat Českou poštu a Zásilkovnu.Děkujeme vám za pochopení a zachování přízně. Váš Baronet..
PF 2023
Milí čtenáři,děkujeme vám za přízeň a podporu v letošním roce! Přejeme vám krásné vánoční svátky a hodně zdraví a štěstí do nového roku! Už teď se těšíme, až vám postupně představíme všechny knihy, které pro vás připravujeme...
VÁNOCE S BARONETEM BUDOU JAKO SEN
Všichni to dobře známe. Stres, shon, nákupy, pečení, přípravy – a kde v tom kolotoči najít klidnou chvíli a zásobit se tou pravou vánoční náladou? A od toho jsme tu my a naše vánoční romány. Jsou jako instantní vánoční atmosféra. Stačí se začíst, otočit pár stránek a najednou je to tu. Venku padá sníh, je takové ticho, vy nemusíte řešit, co ještě je třeba a s hrnkem něčeho dobrého k pití vám bude krásně pod dekou s některou z vánočních baronetek. A právě proto je každý rok vydáváme, abychom vás zásobili sváteční náladou a naladili na romantiku, která k Vánocům neodmyslitelně patří. Aspoň jeden..
UKÁZKA Z HITU KRÁLOVSKY V HÁJI
Letos odstartujeme novou sérii Royally od Emmy Chase. A že se máte na co těšit! Už první díl Královsky v háji nasadí laťku hodně vysoko. Floutka Nicholase, korunovaného prince z Wessca, si zamilujete na první pohled. Pojďte si přečíst ukázku z prvního dílu – a hned potom si knížku nezapomeňte předobjednat. ;-)***Občas mám pocit, že jsem schizofrenní. Disociativní. Nejspíš rozdvojená osobnost. Nebylo by na tom nic divného. Všechny ty choroby v našem rodokmenu – hemofilici, insomniaci, lunatici… zrzci. Asi bych měl být rád, že mezi ně nepatřím.Já mám problém s hlasy. Ne s těmi hlasy – spíš ..
VÁNOČNÍ PROVOZ 2021
Vážení zákazníci,od 23. 12. do 27. 12. máme zavřeno. Objednávky přijaté v těchto dnech připravíme k vyexpedování 28. 12.Od 28. 12. bude probíhat inventura a nakladatelství bude opět uzavřeno. Expedici objednávek obnovíme v pondělí 3. 1. 2022.Děkujeme za pochopení a přejeme vám příjemné svátky a šťastný nový rok...
ZÁSILKOVNA - ZKRÁCENÁ ÚLOŽNÍ DOBA V PŘEDVÁNOČNÍM OBDOBÍ
Vážení zákazníci,od 1. 11. 2021 do 20. 12. 2021 je zavedena zkrácená úložní doba zásilek společnosti Zásilkovna s.r.o. na 5 kalendářních dnů s možností prodloužení pouze o 2 dny. Na vyzvednutí máte tedy 5 dnů, kdy je výdejní místo otevřené. Prodloužení bude možné max. o další 2 dny na celkových 7 dnů (přes aplikaci pak pouze o den, a to do počtu max. 2 otevíracích dnů výdejního místa).Úložní doba zásilek v Z-BOXech se zkracuje na 2 kalendářní dny s možností prodloužení pouze o 1 den.Sledujte prosím informace k jednotlivým zásilkám od společnosti Zásilkovna s.r.o...
VÁNOČNÍ ROMANTIKA Z BARONETU
Představte si, že je venku takové to zvláštní ticho, jako když padá první sníh. Všude je bílo, ve vánočně vyzdobených ulicích ještě nejsou žádné stopy, v zahrádkách svítí ozdobené stromky a všichni se těší na Vánoce. Vy si chystáte horkou čokoládu nebo třeba grog a cítíte tu zvláštní sváteční atmosféru, která patří jen k těm nejkrásnějším svátkům v roce. S našimi vánočními baronetkami si ji můžete navodit opravdu kdykoliv, a může být třeba začátek února, ale k Vánocům vánoční love story prostě patří. Mrkněte se k nám na web, máme na ně celou „zasněženou“ kategorii. Nebo čtěte dál a proklikněte..
PŘÍBĚHY, KTERÉ MAJÍ DUŠI
Fiona Valpy píše úžasné romány o lásce ve všech jejích podobách, které pohladí po duši a přimějí člověka uvědomit si, kolik skvělých věcí může v životě zažít. Každý z nich vás zavede jinam, často i do jiné doby, a vypráví příběhy, jež potěší čtenáře každého věku. Moře vzpomínek je román, který se odvíjí ve dvou časových liniích. Začíná v současnosti, kde v domově pro seniory dožívá jedna stará paní. Navštěvuje ji vnučka Kendra, a té se také svěří se svým velkým přáním. Chce, aby sepsala její životní příběh. Může se zdát, že to nebude nic těžkého, ale opak je pravdou. Ve vzpomínkách b..
ZMĚNA TERMÍNŮ VYDÁNÍ - DŮLEŽITÉ INFORMACE
Vážení zákazníci,vzhledem k aktuální situaci v tiskárnách (nedostatek papíru a lepenky) dochází ke změnám termínů vydání našich titulů. Níže najdete nové termíny u titulů, které jsme již uvedli do předprodeje.Tyto komplikace nás velmi mrzí, bohužel stav nedostatku materiálu na výrobu nedokážeme ovlivnit.Sledujte prosím dostupnost titulů i v našem e-shopu. Je možné, že se termíny ještě změní.Děkujeme za pochopení a za zachování přízně.Změny termínů vydání:Osudový dopis / Penelope Ward a Vi Keeland - nový termín vydání: 30. 9. 2021Vánoční zázrak lady Osbaldestoneové / Stephanie Laurens - nový te..
BLANKA LIPIŃSKA – ROZHOVOR
Špetka nebezpečí a riskantní jednání skvěle podněcuje vášeň, alespoň ve fantazii čtenářů erotických románů. Jeden takový v poslední době vyvolal vlnu zájmu po celém světě a jeho polská autorka se tak stala známou influencerkou, která bojuje za spokojenost v milostném životě. Jak se v mysli Blanky Lipińské zrodila žhavá trilogie 365 dní?V sérii 365 dní se u vás v Polsku prodalo více než 1,5 milionu výtisků a film na Netflixu měl obrovský úspěch. Jak si nadšení fanoušků vysvětlujete?Když šla kniha do tisku, předpokládala jsem velký úspěch, protože jsem věděla, že jsem jí věnovala péči. Ale během..
44 KAPITOL NYNÍ JAKO SERIÁL NA NETFLIXU
Už jste četli sérii 44 KAPITOL od BB Easton? Pokud ne, o hodně jste přišli, protože autorka píše vtipně a svižně nejen o manželství a o sexu. Její styl je neotřelý a mezi klasickými současnými romancemi působí jako závan čerstvého vzduchu.Série neunikla pozornosti ani nejúspěšnější streamovací společnosti NETFLIX, která podle ní natočila osmidílný seriál SEX/ŽIVOT. A právě ten startuje 25. 6. i u nás!V hlavní roli se představí Sarah Shahi (např. Chicago Fire a Lovci zločinců) a Mike Vogel (např. Batesův motel a Pod kupolí). Ať už máte radši knižní předlohy či seriály, v tomto případě dopo..
EDIČNÍ PLÁN 2. POLOLETÍ 2021
Nový ediční plán je konečně tady!Na druhé pololetí jsme pro vás připravili přes čtyřicet novinek a doufáme, že mezi nimi najdete alespoň jednu, ke které se budete rádi vracet.Kromě romancí nás čeká také návrat k Duně. Ze základní řady od Franka Herberta letos vyjdou Spasitel Duny a Děti Duny (další tři knihy připravujeme na rok 2022), zakoupili jsme také práva na The Caladan Trilogy od Briana Herberta a Kevina J. Andersona. Tato nová série dějově předchází Duně a postupně vydáme všechny tři díly.V září odstartuje série 365 dní od Blanky Lipińské, která se stala předlohou pro erotický hit ..
NA VLÁSKU – BESTSELLEROVÁ KANCELÁŘSKÁ ROMANCE
Oblíbili jste si kancelářské romance? A co takhle film Ďábel nosí Pradu? Řekli jste dvakrát ano? V tom případě si román Na vlásku od Lucy Score okamžitě zamilujete!Zapomeňte teď na Mirandu Priestlyovou. Místo náročné šéfky tu totiž máme nerudného bosse… Dominika Russoa. Na pohled je odtažitý, zádumčivý, nepřístupný a hodně ctižádostivý. Podřízení kolem něj chodí raději po špičkách. Ally Moralesová je naopak optimistická a kurážná žena, která se umí postavit za sebe i za druhé a nenechá se odradit neúspěchem.Co se stane, když se tyto dva živly střetnou, navíc na jednom pracovišti, v redakc..
TIPY NA VÁNOČNÍ DÁRKY
Přemýšlíte, jaké knihy koupit pod stromeček rodině a přátelům?Máme pro vás několik tipů na vánoční romance pro chvíle pohody a odpočinku.Co si budeme namlouvat… V dnešní době právě takové příběhy potřebujeme. :-) A ještě pro jistotu připomínáme, že přímo u nás získáte slevu 25 %. :-)V době, kdy jsou knihkupectví zavřená, se taková sleva rozhodně vyplatí.Dvanáct vánočních schůzek, prvotina Jenny Bayliss, se stala hitem ještě před vydáním, protože nadchla mnoho nakladatelů z celého světa, kteří ji neváhali zařadit do edičních plánů.Romantická komedie nás seznamuje s Kate Turnerovou, která nikdy ..
ZÁSILKOVNA - ZMĚNA ÚLOŽNÍ DOBY OD 1. 11. 2020
Vážení zákazníci,rádi bychom vás informovali o změně úložní doby, kterou nám sdělila společnost Zásilkovna. Od 1. 11. 2020 do 24. 12. 2020 je zavedena zkrácená úložní doba zásilek na 5 kalendářních dnů s možností prodloužení pouze o 1 den. Změna se dotkne nejen objednávek realizovaných v tomto termínu, ale i veškerých předobjednávek, které čekají na vyřízení.Děkujeme vám za pochopení...
VÍKENDOVÁ SOUTĚŽ O KNIHU DLE VLASTNÍHO VÝBĚRU
Je tady víkendová soutěž! Pojďte si k nám vyhrát knihu podle vlastního výběru! Podmínkou je správná odpověď na otázku a výběr knihy, kterou máme skladem. Soutěžit můžete od pátku 25. září 2020 do neděle 27. září 2020.Celkem vylosujeme pět výherců. :-)Pravidla soutěže najdete zde: https://baronet.cz/soutezni-pravidlaOdkaz na soutěžní formulář: klikněte zde..
TRAILER K FILMOVÉ DUNĚ
Už jste viděli trailer k nové filmové Duně? Knižní předlohu od Franka Herberta jsme právě opět vydali, tak si ji můžete přečíst ještě dřív, než se v roce 2021 vydáte do kina.Příběh Duny se odehrává v daleké budoucnosti v mezihvězdném impériu, kterému vládne padišáh imperátor Shaddam IV. z rodu Corrino, jemuž jsou podřízené všechny velkorody. Mladý Paul Atreides – dědic a následovník rodu Atreidů – odlétá se svým otcem vévodou Letem a matkou Jessikou na Arrakis, pouštní planetu, jež je jediným zdrojem výjimečného koření, nejdůležitější a nejcennější látky ve vesmíru s podivuhodnými vlastnostmi...
LOVECRAFTOVA ZEMĚ OD 17. 8. NA HBO
17. 8. odstartuje na HBO seriál Lovecraftova země, očekávaný hit podle stejnojmenné knihy Matta Ruffa, kterou si u nás můžete objednat se slevou 25 %.Produkce seriálu se ujal např. J. J. Abrams, který se podílel na filmech Star Trek, Mission: Impossible či seriálech Fringe, 11.22.63 a mnoha dalších.Oficiální text HBO:Lovecraftova země, nový dramatický seriál z produkce HBO, je inspirován stejnojmenným románem spisovatele Matta Ruffa z roku 2016. Sleduje mladého Atticuse Freemana (Jonathan Majors), který se v padesátých letech minulého století vydává spolu s kamarádkou Letitiou (Jurnee Smollett..
DEFY - LIMITOVANÉ VYDÁNÍ
Určitě už jste si stačili všimnout, že jsme vydali DEFY od L. J. Shen v tištěné verzi. Limitované vydání je k dispozici pouze v našem e-shopu, nikdy jinde Defy neseženete.A protože se jedná o limitované vydání, omezili jsme počet výtisků pro jednoho zákazníka na 2 ks, aby se dostalo na vás všechny, co jste si u nás ostatní díly série Hříšníci pořídili.Doufáme, že jsme vám tímto vydáním zpříjemnili den. A pokud chcete mít jistotu, že o knihu nepřijdete, doporučujeme vám zahájit objednávku. :-)..
HŘÍŠNÉ DOPISY - UKÁZKA Z LETNÍHO HITU
Hříšné dopisy - očekávaný hit tohoto léta od bestsellerových autorek Penelope Ward a Vi Keeland. Jejich romány (Milá Bridget, chci tě, Rebelský dědic, Rebelské srdce a Nesnáším tě) rychle mizely z knihkupeckých pultů – a ještě rychleji jste si je stahovali do čteček.Co můžete očekávat od Hříšných dopisů? Rozhodně knihu, kterou neodložíte a příběh, který vás vezme za srdce a budete si ho chtít přečíst znovu.***Nikdy na něj nezapomenu – na muže, jehož jsem nikdy nepotkala.S Griffinem Quinnem jsem si v dětství psala. Během let jsme se přes stovky dopisů spřátelili, svěřovali si nejhlubší, nejtemn..
NOVÁ VERZE E-SHOPU
Vážení zákazníci,spustili jsme pro vás novou verzi e-shopu. Věříme, že se v ní budete lépe orientovat – předělali jsme kategorie titulů, upravili vyhledávání a celý objednávkový systém.V případě, že jste u nás registrovaní, nemusíte se ničeho obávat. Vaše přihlašovací údaje jsou stále stejné. Každá změna však přináší i komplikace – předem Vám tedy děkujeme za pochopení a trpělivost, než se nám podaří plně odladit základní i mobilní verzi e-shopu...
UKÁZKY Z KNIHY UKRADENÝ POLIBEK
L. J. Shen už naši čtenáři znají velmi dobře. Barva půlnoci patřila v minulém roce mezi naše nejprodávanější tituly a oblíbili jste si také sérii Hříšníci, ze které jsme dosud vydali úvodní novelu Defy (pouze v elektronické verzi) a plnohodnotné díly Vicious a Ruckus. A před dalším dílem Hříšníků pro vás máme UKRADENÝ POLIBEK. ~ ~ ~ Jeden polibek. Dva muži. Tři vzájemně propletené životy. Francesca byla zaslíbena Angelu Bandinimu, dědici jedné z nejmocnějších rodin chicagské mafie. Musela se však provdat za senátora Wolfa Keatona, který ji získal jako vykoupení za..
TERI WILSON: ÚŽASNÝ PAN DARCY - UKÁZKA Z KNIHY
K autorce Teri Wilson nevedla obvyklá cesta – její knihy nám nenabízela žádná agentura, nezaregistrovali jsme je ani katalozích. Ale jako správní romantici sledujeme, co se v našem oblíbeném žánru děje i ve filmovém světě. A objevili jsme film Unleashing Mr. Darcy, natočený společností Hallmark podle stejnojmenného románu Teri Wilson. Jelikož nás zaujal, o autorce jsme začali zjišťovat více informací – a výsledkem jsou práva na tři její knihy. Úžasný pan Darcy, Odmaskovaná Julie a The Accidental Beauty Queen (český název připravujeme).   V únoru vychází první z&n..
MEGHAN QUINN: JAK RANDIT SE SESTROU NEJLEPŠÍHO KAMARÁDA - UKÁZKA
Meghan Quinn patří mezi naše nejnovější autorky. V zahraničí se její romány vždy vyšvihnou mezi bestsellery, na Goodreads má již přes 120.000 hodnocení… Čtenářky oceňují její moderní a romantické komedie, kterým nechybí pořádná dávka humoru, cit a vášeň. Jako první k vydání jsme pro vás vybrali jednu z jejích novějších knih Jak randit se sestrou nejlepšího kamaráda. Je to vlastně úplně jednoduché…   Zaprvé: předstírejte, že chcete, aby vás dala dohromady s jinou ženou. Sblíží vás to. Zadruhé: choďte na rande, opíjejte se do němoty, neustále o sestře svého kam..
J. D. HAWKINS: NEPROFESIONÁL - UKÁZKA Z KNIHY
J. D. Hawkinse jsme vám letos představili dvakrát – vydali jsme romány Hvězdný šéf a Láska a tetování. V obou případech jsme zaznamenali velký čtenářský zájem, tištěné verze jsou téměř rozebrané a e-knihy se objevily v TOP 10 nejprodávanějších e-knih v České republice za měsíc květen a srpen. Na leden připravujeme novinku Neprofesionál. Co se stane, když se zamilujete do své nejlepší kamarádky a kolegyně? Owen má tu nejskvělejší práci na světě. Randí s krásnými ženami a píše o tom. Ovšem rád by svůj seznamovací blog posunul na vyšší úroveň. Touží po vlastní online re..
JEN FREDERICK: CHCI TĚ - UKÁZKA Z KNIHY
Jen Frederick není tak úplně naší novou autorkou. Znáte ji velmi dobře pod pseudonymem Erin Watt, pod kterým napsala společně s Elle Kennedy sérii Royalové a samostatné romány Něco skutečného a Jediná maličkost.   Chci tě je silný a emotivní příběh, který přečtete jedním dechem. Dvě ztracené duše, které vězní zoufalství, násilí i zanedbávání. Leka se poprvé setkává s Bitsy, když je mu dvanáct let. Holčička je vyděšená, nemá kam jít – a Leka ji vezme pod svá ochranná křídla, i když je sám ještě dítě. Chrání ji od světa zločinu, zlých lidí, ale neochrání ji před sebou… ..
SLYŠELI JSTE O DEFY OD L. J. SHEN? TOHLE PROSTĚ MUSÍTE MÍT!
L. J. Shen vám asi nemusíme připomínat, že? Napsala knihu Barva půlnoci, která se vám podle ohlasů moc líbila. Proto jsme se rozhodli vydat její další knihy – proto je tu série Hříšníci. Defy: Nebezpečná láska, úvodní díl série, měl vyjít až na podzim, ale rozhodli jsme se vám udělat radost už teď v létě. Od středy 21. 8. 2019 si můžete stáhnout elektronickou verzi a po přečtení se těšit na pokračování s názvem Vicious.Defy má něco málo přes 120 stran, proto příběh vydáváme pouze jako e-knihu, ale Vicious už vyjde v obou verzích, jak je v&..
PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ PRO SKLENICI SRDÍČEK
Naše autorka Jennifer Hillier získala za román Sklenice srdíček prestižní ocenění International Thriller Writers Award v kategorii BEST HARDCOVER NOVEL (nejlepší vázaná kniha).https://thrillerwriters.org/thriller-awards/Autorce srdečně gratulujeme!Pokud jste knihu ještě nečetli, můžete si ji objednat přímo u nás se slevou 25 %. Dostupná je také v elektronické verzi u všech našich prodejců.      *Zdroj fotografií: https://www.facebook.com/JenniferHillierAuthor/ ..
MISTER - NOVÝ BESTSELLER E L JAMES V BARONETU
Tento týden se nám konečně podařilo získat práva na český a slovenský překlad bestselleru THE MISTER od E L JAMES! Vydání plánujeme na listopad tohoto roku, potvrdit můžeme i to, že obě jazykové verze budou mít originální obálku. Další informace ohledně názvu a předprodeje přineseme v následujících týdnech. Zatím vás můžeme nalákat anotací…Ponořte se do milostného příběhu plného vášně.THE MISTER je novou poutavou romancí spisovatelky E L JAMES, autorky celosvětově úspěšné trilogie Padesát odstínů.Londýn, 2019. Maxim Trevelyan vede bezstarostný život. Je pohledný, má konexe ..
VALENTÝNSKÝ VÝPRODEJ
window.location.replace("https://baronet.cz/edicni-plan-prehled"); ..
STŘÍBRNÁ LABUŤ JE ZVRÁCENÁ
Zajímá vás, co o své knize Stříbrná labuť napsala Amo Jones? Tady to máte... K něčemu se teď musím přiznat. Stříbrná labuť je zvrácená. Možná je to ten nejšílenější příběh, co jsem kdy napsala, se stejně tak šílenými hrdiny. Kdo by to tušil? Víte, když jsem knihu začala psát, měla být pro věkovou kategorii „young adult“, pro teenagery. Chtěla jsem napsat knihu, kterou by si mohly přečíst moje sestry. Knihu, po jejímž přečtení by se lidé nedívali na mou mámu s myšlenkou: „Kruci… co strašného se tvé holce stalo?“ Všechna ta zlost, krutost, hry, divoký sex, to pomyšlení: „Co to k***a je?..
DARKER - PADESÁT ODSTÍNŮ TEMNOTY POHLEDEM CHRISTIANA GREYE
Nakladatelství Baronet získalo práva na český a slovenský překlad románu DARKER od E L JAMES – Padesát odstínů temnoty pohledem Christiana Greye. Vydání obou verzí plánujeme na říjen tohoto roku. Další informace budou následovat v příštích týdnech.   ..
ROZHOVOR S CATHERINE DOYLE, AUTORKOU SÉRIE KREV ZA KREV
Romantiku a pořádnou dávku napětí nabízí trilogie Krev za krev od irské autorky Catherine Doyle. Co ji k napsání young adult série inspirovalo a proč se rozhodla zasadit příběh do prostředí mafie, se dočtete v rozhovoru.   Narodila jste se v Irsku, žijete v Dublinu. Proč jste jako místo děje své série Krev za krev zvolila Chicago? Moc jsem toužila psát o zločineckém podsvětí, a přestože máme v západním Irsku určitou, i když hodně nízkou míru zločinnosti, nedá se to absolutně vůbec porovnat s tím, s čím jsem chtěla ve své sérii pracovat. Ch..
ROZHOVOR S HANOU MARIÍ KÖRNEROVOU
Hana Marie Körnerová patří mezi nejúspěšnější a nejprodávanější české autorky. V devadesátých letech na sebe strhla pozornost nadčasovou historickou ságou Pán hor. I její další romány zaujaly širokou veřejnost a na knižních pultech se po nich jen zaprášilo. Ke knižnímu vydání Pána hor se vrací již počtvrté, všech šest dílů vyjde v našem nakladatelství.   Kdy jste si poprvé začala pohrávat s myšlenkou, že napíšete historickou ságu Pán hor?  Já to přesně nevím. Vždyť je to skoro půl století. Psala jsem román, který se jako obvykle nijak nejmenoval. Názvy ..
MAFIÁNOVI JSOU TADY!
Vendeta od Catherine Doyle je přesně to pravé pro ty, kdo chtějí číst dobrou young adultku nabitou romantikou, napětím, jiskřením, přitažlivostí, ale i temnotou, rivalitou, žárlivostí a nebezpečím. Jestli ji vezmete do ruky s tím, že si přečtete jen pár stránek, pak na to rovnou zapomeňte. Přijdete na to sami o pár hodin později, až zjistíte, že jste ztratili pojem o čase. Když se totiž jedná o pomstu, je láska ta nejhorší komplikace, jakou si umíte představit. A protože dobrého čtení není nikdy dost, můžete se už teď těšit na další dvě pokračování! Vydáme je letos v sérii Kre..
ROZHOVOR S AUTORKOU BESTSELLERU TA DRUHÁ
Michelle Adams se původně chystala vydat svůj psychologický thriller vlastním nákladem. Nakonec však svěřila rukopis do péče literárního agenta, a rozhodně toho nemůže litovat. Kniha Ta druhá se stala bestsellerem ještě před vydáním – prodala se do mnoha zemí světa a získala nadšené recenze jak od čtenářů, tak od literárních kritiků.   Ta druhá je vaše prvotina, která se prodala do 14 zemí světa. Jaký máte pocit z tak velkého úspěchu? Naprosto mě to překvapilo –  a to v tom nejlepším slova smyslu. Když jsem dostala první e-mail od své agentky, kter..
PŘEDSTAVUJEME VÁM NOVOU EDICI MagicBooks
Od roku 2014 jsme se zabývali myšlenkou na novou edici, která by se zaměřila na dětské čtenáře a naplnila tak naše motto: bavit celou rodinu. S plánováním titulů, a hlavně jejich výběrem, jsme strávili téměř dva roky, než jsme konečně narazili na knihy, které splňovaly naši představu. Edici jsme pojmenovali MagicBooks, protože v každé dětské knize je ukrytá špetka magie a záleží jen na autorovi a fantazii malého čtenáře, do jakého magického světa se díky příběhu přenese. Podívejte se, jaké knihy jsme pro vás a vaše děti připravili. Věříme, že mezi nimi najdete rovnou n..
V pátek 17. února proběhla beseda MUDr. Jana Cimického v Charitativním středisku Gabriel v Ostravě. Při této příležitosti autor pokřtil knihu Téměř jasný případ za účasti Mgr. Bc. Tomáše Tuhého, prezidenta Policie ČR a jeho dvou dětí. Podívejte se na fotografie, jejichž autorkou je paní Hana Papežová. A nezapomeňte, že už 8. března vychází MUDr. Janu Cimickému nová kniha Blanický rytíř.                 ..
FEJETON HANY MARIE KÖRNEROVÉ
Hana Marie Körnerová se řadí k nejúspěšnějším českým spisovatelkám posledních let. Mezi její neznámější díla patří historická sága Pán hor, Andělská tvář a Heřmánkové údolí. Málokdo ovšem ví, že autorka píše také skvělé fejetony. Jeden z nich jsme se vám společně rozhodli představit zároveň s informací, že se několika románů od Hany Marie Körnerové dočkáte i v našem nakladatelství. Již brzy…   Láska, romantika a filmové srovnávání. Jo a sex. Blíží se prázdniny, pro populaci ve správném věku je to čas letních lásek, pro ty ostatní čas letních romantických ko..
Rozhovor se spisovatelkou Ivanou Ondriovou
Během podzimu jsme vám v našich rozhovorech představili grafika Emila Křižku a překladatelku Zuzku Ľalíkovou. Mohli jste si přečíst, jaké radosti a jaká úskalí jejich práce obnáší. Tím ale nekončíme! Před pár týdny jsme vydali knížku Láska po mexicku. Její autorkou je velmi sympatická Slovenka Ivana Ondriová. Už jste měli možnost se s její tvorbou v našem nakladatelství v minulosti setkat. Před dvěma lety vyšla její knížka Nevinné šílenství. A pozor! Pikantní na Nevinném šílenství je to, že jsme předběhli slovenské kolegy a kniha vyšla zatím jen v Čechách. Ivanka..
Rozhovor s Janem Cimickým
Nový román Jana Cimického slibuje pohodové čtení. Vypráví o tom, jak se dá naplnit životní sen a jak je to důležité pro duševní zdraví člověka. Čtenáři nabídne zbavit se stresu a poznat i lepší stránky života. S autorem knihy, kterou vydalo nakladatelství Baronet, si povídal Vladimír Sůva. Video je natočeno ve formátu 3D. Převzato z: www.denikknihy.cz   ..
Rozhovor s grafikem Emilem Křižkou
I když se první knižní trailery objevily již před několika lety, stále ještě je můžeme považovat za nový formát reklamy v oblasti knižního trhu. Dá se říci, že tento formát propagace plní stejnou funkci jako trailer k novému filmu nebo seriálu.  Chce-li nakladatel podpořit knižní novinku, které opravdu věří a chce ji budoucím čtenářům co nejvíce přiblížit, kromě standardní propagace si nechá připravit trailer od opravdu šikovného grafika. Takovým šikovným grafikem je i výtvarník Emil Křižka. Před třemi lety se zúčastnil soutěže v knižních trailerech, kterou vyhlásilo..
Rozhovor s překladatelkou Zuzanou Ľalíkovou
Když se nás někdo zeptá, čím se živíme, odpovídáme, že pracujeme v nakladatelství. Reakce bývají vesměs stejné. Téměř nikdo se neptá, co konkrétně děláme. Téměř všichni odvětí: „Tak to je skvělá práce být celý den mezi knížkami. To by se mi líbilo!“ A mají pravdu. Je to skvělá práce. Každý den nám prochází rukama několik příběhů ubíhajících na stránkách našich monitorů. A každému z nás, kdo se na uvedení knížky v život podílí, běží fantazie na plné obrátky. Každý z nás si svého hrdinu i prostředí, ve kterém se děj odehrává, vysní úplně jinak. Všechny tyto sny pak vypustíme na cestu v podobě..

Zobrazuji 1 až 45 z 45 (celkem stran 1)

Aktuality

archiv aktualit

VZKAZ OD FIONY VALPY + AKCE

Máme pro vás vzkaz od naší oblíbené autorky Fiony Valpy. Podívejte se, co sama říká o svých knihách, a nechte se nalákat na romány se dvěma historickými liniemi, které rozhodně nesmí chybět v k…

SYLVIA DAY - BESTSELLEROVÁ AUTORKA KONEČNĚ V BARONETU

Musíme se s vámi podělit o úžasnou zprávu! Letos rozšíří naši rodinu skvělých autorek SYLVIA DAY! …

ZRUŠENÍ OSOBNÍCH ODBĚRŮ V SÍDLE NAKLADATELSTVÍ

Vážení zákazníci,z technických důvodů jsou zrušeny osobní odběry v sídle nakladatelství od 2.2.2023 do odvolání.Pokud od nás máte předchozí objednávku potvrzenou s osobním odběrem v sídle nakladatelst…