Autoři

Série

CINDER A ELLA – CESTA K NAKLADATELI

CINDER A ELLA – CESTA K NAKLADATELI

Právě vyšla první kniha dvoudílné série Cinder & Ella od americké autorky Kelly Oram. Emotivní příběh moderní Popelky se řadí mezi nejlepší převyprávění této klasické pohádky – a my jsme přesvědčení, že si ho všichni okamžitě zamilujete.

A jak si k nám série našla cestu?

Všechno to začalo na konci června 2017, kdy za námi z New Yorku přiletěla literární agentka Flavia Viotti. Flavia zastupuje autorky a autory, kteří svá díla publikují převážně samonákladem (nezvolili si tedy tradiční cestu vydání knihy přes nakladatele). Literární agenturu si založila v roce 2013, aby těmto autorům pomohla vydávat díla v mnoha světových jazycích. A ve svém úsilí je velmi úspěšná.

Když jsme si ujasnili, jaké romány do edičního plánu hledáme, Flavia nám nabídla sérii Cinder & Ella.

Jakmile Flavia začne vyprávět o knihách, zapomenete na všechno, co se děje kolem vás a soustředíte se jen na příběhy. Tak vás zaujme, že máte chuť rozbít firemní trezor, vybrat veškerou hotovost a koupit práva na všechny romány, o kterých v další hodině ještě uslyšíte.

Série Cinder & Ella nás velmi zaujala. Ještě ten večer jsme se pustili do čtení a skončili až ráno. Věděli jsme, že je výjimečná a že ji zkrátka musíme vydat. Klasický retelling? Ani náhodou! V knížkách nejdete mnohem víc – nejen Popelku, prince, lásku a happy end. Oba hrdiny jsme milovali od prvních stránek, prožívali jsme všechna jejich trápení i vítězství. A přiznáme se, že tato série je jednou z našich nejoblíbenějších za poslední roky. Stejně tak zaujala i Zuzanu Ľalíkovou, v jejímž překladu obě knihy vycházejí.

Od návštěvy Flavie neuběhl ani týden a práva byla naše. V dalším kole přišly na řadu obálky. Doufáme, že se vám finální verze líbí, protože se jedná o originály, které pro autorku připravil její manžel Joshua Oram.

Tak nás napadá... Četli jste rozhovor s Kelly Oram v našem edičním plánu? Pokud ne, můžete to napravit zde (str. 7): přečíst rozhovor.

 

Už se na knihy také těšíte? Nezapomeňte se pak s námi podělit o názor, ideálně na naší facebookové stránce https://www.facebook.com/Baronet.cz/.

 

A pro ty z vás, kdo jste si u nás ještě nepředobjednali první díl – možnost nakoupit se slevou 30 % v našem předprodeji máte až do 13. března 2018.

 

 

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.