Hunt, Patrick

seznam / mřížka
Hunt, Patrick

Hunt, Patrick

PATRICK HUNT je globální archeolog. Zajímá se o celosvětovou archeologii, učí na Fakultě klasických studií a archeologie Stanfordovy univerzity a od roku 1994 je ředitelem Projektu stanfordské vysokohorské archeologie. Také řídí Expedici Hannibal Společnosti National Geographic, která obdržela grant od Expedition Council na roky 2007-2008. Hunt byl zvolen v roce 1989 Vědeckým pracovníkem Královské geografické společnosti v Londýně a v roce 1991 získal titul Ph.D. na Institutu archeologie, UCL, Londýnské univerzity. Své výzkumy publikuje v časopise Archaeology i v dalších mezinárodních časopisech věnovaných historii a přírodním vědám a také na satelitním kanálu History. Publikoval přes sto článků ve čtyřiceti časopisech a encyklopediích a přednáší o archeologii po celém světě. Při výzkumné práci v terénu si zlámal nejméně dvacet kostí nejrůznějšími pády z kamenných monumentů, v boji odrazil únosce, unikl střelbě při povstaleckých válkách a během dvaceti let své cesty za archeologickými objevy dvakrát překonal dočasné oslepnutí následkem úpalu. Nic z toho ho ale nezastavilo. Nyní žije s manželkou na sanfranciském poloostrově v severní Kalifornii a několik měsíců v roce tráví historickým a archeologickým výzkumem v zahraničí. K jeho nejznámějším dílům patří Renaissance Visions: Myth and Art, Myths For All Time, Alpine Archaeology.

www.patrickhunt.net
 

- 25%
Slavný archeolog sestavil seznam deseti nejdůležitějších nálezů pro pochopení historie lidstva a oživil jej v této výstižné a uchvacující knize. Rosettské desky, Troja, asyrská knihovna v Ninive, hrobka krále Tutanchamona, Machu Picchu, Pompeje, svitky od Mrtvého moře, Théra, Olduvajská rokle, hrob 10 000 bojovníků - o všech těchto ohromujících objevech vypráví fascinující příběhy a objasňuje způsob, jímž přispěly…

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.