Autoři

Série

Demelza - Dáma z chatrče
(Série - Poldark - 2)

od
Graham, Winston
 • Ross Poldark se vrátil po ukončení války za nezávislost z Ameriky do rodného Cornwallu, ale stále víc se vzdaluje elegantní a distingované společnosti, z níž vzešel. Po otcově smrti a ztrátě milované ženy se ožení s chudou a zavrhovanou dívkou Demelzou, které se ze soucitu ujal a již zaměstnal ve svém domě jako služebnou. Tento nerovný sňatek však ještě víc zjitří jeho rozpory s lidmi, jež kdysi považoval za své přátele. Mladičká Demelza ovšem musí svádět ještě tvrdší a bolestnější boj než Ross – snaží se přizpůsobit světu svého muže, jehož oddaně miluje, vzdoruje nevraživosti lidí, kteří jejímu soužití s Rossem nepřejí, a snaží se zajistit své místo na slunci nejen pro sebe, ale i pro jejich dítě, jež přichází na svět. Zároveň stojí při svém manželovi v jeho snaze uvést do pořádku rodový majetek, především měděný důl, a zajistit místním lidem jejich práva, což je v oblasti sužované bídou a propastnými společenskými rozdíly přetěžký úkol. Demelza se s nasazením sil mění za pomoci Rossovy sestřenice Verity ze služebné v paní domu, ale zjišťuje, že překročit hranici mezi společenskými třídami není vůbec snadné. Čeká ji ještě mnoho bouřlivých let, která prověří pevnost jejího vztahu s Rossem, a během nichž se budou muset utkat s nepřítelem odhodlaným způsobit jim hrozivé problémy…

  Podle této dvanáctidílné ságy o rodu Poldarků natočila britská televize BBC seriál, který si získal obrovskou popularitu.

 • Autor: Graham, Winston
  Překladatel: Havlíkovi, Tomáš a Ludmila
  Série: Poldark
  Pořadí v sérii: 2.
  Název: Demelza - Dáma z chatrče
  Původní název: Poldark - Demelza
  Žánr: | Beletrie | Historické romány | Filmová edice KinoBooks
  EAN: 9788026903253
  ISBN: 978-80-269-0325-3
  Vazba: vázaná
  Formát:125.00 x 200.00 mm
  Počet stran: 504
  Vydání: 1.
  Datum vydání: 16. 3. 2016
 •  

  Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.