Hindley, Geoffrey

seznam / mřížka

Hindley, Geoffrey

Geoffrey Hindley je význačný historik zabývající se obdobím středověku a píšící o mnoha aspektech této doby. Jednu ze svých studií věnoval středověkému válečnictví a speciálním obléhacím bojům. Mezi jeho předchozí díla patří Castles in Europe (Evropské hrady), Medieval Warfare ( Středověké válečnictví), England in the Age of Caxton (Anglie v době Caxtonově), Under Siege (V obležení), Tourists, Travellers and Pilgrims (Turisté, pocestní a poutníci), The Book of Magna Carta (Kniha o Magně chartě) a The Crusades (Křížové výpravy). Jeho nejnovější publikací je kniha A Brief History of the Anglo-Saxons (Krátká historie Anglosasů).
 

- 25%
Výjimečná postava Saladinova je klíčem k porozumění pádu Jeruzaléma a neúspěchu třetí křížové výpravy. Saladin sjednotil válčící islámské země, dobyl křižácká území a postavil se anglickému králi Richardovi Lví srdce v nejslavnějším konfliktu středověkého válečnictví. Co jej zejména odlišuje od ostatních vojevůdců je dodnes trvající pověst, kterou si vydobyl svou rytířskostí a soucitem. Autorova studie života a do…

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.