Hejcman, Pavel

seznam / mřížka
Hejcman, Pavel

Hejcman, Pavel

PAVEL HEJCMAN (23. 3. 1927), novinář a spisovatel, autor několika desítek dobrodružných a historických románů, oběť komunistické normalizace, tvrdě pronásledovaný a na dvacet let vyřazený z veřejného i literárního života, během kterých pracoval jako dělník. Jeho příběhy dodnes přesahují kulturou jazyka a slovesného stylu jakož i mimořádnými tématy námětů současnou tvorbu. V oněch tíživých letech vycházely jeho práce v překladech, ale i u nás pod pseudonymy za pomoci odvážných přátel.
K nejznámějším patří životopisný příběh MUDr. Gerarda Frani válečným jménem Fraineau, československého námořního lékaře a důstojníka na lodích Svobodné Francie, který k němu poskytl námět a jeho první vydání zaštítil svým jménem. Záštitu poskytl i dalšímu Hejcmanovu románu Bariéra ticha. Román Sbohem moře, sbohem oceány měl ve své době zcela mimořádný úspěch.

- 25%
Iluze nastávajícího dlouhého míru po konci první války a touha po zbohatnutí zavála dobrodruha Stanislava Píseckého až do americké jednotky chránící Panamský průplav. Zde navazuje styky s ruským emigrantem Trentem, které mu otevřou cestu do světa zpravodajských služeb. Stává se agentem japonským i americkým, obchodníkem se zbraněmi, i účastníkem útoku na vzducholoď Hindenburg. Bojuje ve španělské občanské válce a …
- 25%
Spoluautor: Gerard Fráňa Tento výjimečný válečný příběh vychází znovu téměř po čtyřiceti letech. Líčí osudy přímého účastníka a jediného československého námořního důstojníka - lodního lékaře Gerarda Fráni, válečným jménem Gerard Fraineau na de Gaullových lodích Svobodné Francie. Ten prožil ono obrovské válečné střetnutí v Tichomoří od počátku japonského útoku na Havaj na anglické bitevní lodi v Singapuru, úča…

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.