Hauschild, Reinhard

seznam / mřížka

Hauschild, Reinhard

Reinhard Hauschild, (1921-2005)
Za druhé světové války sloužil v důstojnických hodnostech ve Východním Prusku. Po návratu ze zajetí se živil jako píšící a rozhlasový novinář. V roce 1955 se stal tiskovým  důstojníkem nově zřízeného bundeswehru a velitelem jediného rozhlasového praporu. Velel i škole psychologické obrany. Do důchodu odešel v hodnosti plukovníka. Byl členem mnoha spisovatelských a novinářských organizací. Proslavil se především svým románem Záliv v plamenech, který poprvé vyšel již v roce 1952.
 

- 25%
O pádu východního Pruska ke konci 2. s.v. je obecně známo jen málo. Tento román vnáší trochu světla do událostí apokalypsy zhroucení německé obrany na baltském pobřeží východního Pruska na jaře 1945. Většina dnešních lidí má o Východním Prusku jen velmi mlhavé povědomí. A opravdu jen málokdo ví, jak krutě byla tato bývalá součást Německa postižena hrůzami druhé světové války. Někteří čtenáři a filmoví diváci si mo…

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.