Gawande, Atul

seznam / mřížka
Gawande, Atul

Gawande, Atul

Atul Gawande je chirurgem bostonské nemocnice a profesorem na Harvard Medical School a Harvard School of Public Health. Narodil se v roce 1965 v Brooklynu, otec i matka, oba lékaři, se přistěhovali z Indie. Vystudoval lékařství na Stanford University, Balliol College v Oxfordu a graduoval na Harvard Medical School. Už jako student se politicky angažoval (např. pro Africký národní kongres) a byl i jedním z významných poradců prezidenta Clintona. Často přispívá do časopisů, zejména do Slate a New Yorker, články z oblasti populární vědy. Z těchto prací vznikly i jeho dvě knihy – Komplikace a Better – jež získaly mnohá literární ocenění. Gawande je specialistou na operace karcinomů endokrinních žláz, žije v Newtonu, ve státě Massachusetts, s manželkou a třemi dětmi.

www.gawande.com
 

- 25%
Poznámky významného chirurga a filosofa o „nedokonalé vědě“ nalezly veliký ohlas mezi čtenáři po celém světě. Gawande popisuje lékařství jako oblast stále se vyvíjejících znalostí, nespolehlivé informace a snaživého i chybujícího personálu. S humorem, citlivostí a kritickým pohledem přibližuje klady a zápory nových technologií i umění lékařů balancujících svá rozhodnutí mezi znalostmi a intuicí. Fascinujícím způso…

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.