Autoři

Série

Duna - limitovaná edice v dárkovém boxu
(Série - Duna - 1)

od
Herbert, Frank
 • LIMITOVANÁ EDICE K 50. VÝROČÍ PRVNÍHO VYDÁNÍ

  NA KNIŽNÍ TRH BUDE UVOLNĚNO 1 500 KS

  Kultovní SF sága Duny, kterou mnozí znají z některé její filmové adaptace, se rodila nesnadno. Její první díl, román Duna, který později proslavil jednoho z dnes již klasiků SF literatury, Franka Herberta, vyšel v roce 1963 v časopise Analog pod názvem Svět Duny. Tehdy vyšla ovšem jen jeho část. Díky obrovskému ohlasu u čtenářů napsal autor vzápětí pokračování příběhu Prorok Duny. Pro knižní vydání (1965) obě části spojil a výstižně a stručně nazval Duna. Úspěch románu o pouštní planetě Arrakis a jejím pokladu stále rostl, hned v následujícím roce (1966) získal jak cenu Nebula, tak Hugo.

  Frank Herbert své dílo rozšiřoval a vytvořil tak předobraz nové epiky v žánru SF. V letech 1969 až 1981 vyšlo dalších pět pokračování ságy popisujících boje o ovládnutí Arrakisu. Až předčasná autorova smrt ukončila i osudy hrdinů ságy, jejichž pokračování však zůstalo otevřeno. Přesto jeho smrtí příběhy o Duně nekončí. Frankův syn Brian, spolu s dalším vynikajícím SF autorem Kevinem J. Andersonem (slavná Akta X), převzal jeho úkol a k neutuchající potěše příznivců a díky jejich zájmu rozšířil ságu o další díly.

   

 • Ukázku stahujte zde: http://bit.ly/Duna_box

 • Autor: Herbert, Frank
  Překladatel: Blažek, Karel - Smékal, Jindřich
  Série: Duna
  Pořadí v sérii: 1.
  Název: Duna - limitovaná edice v dárkovém boxu
  Původní název: Dune
  Žánr: | Rozebráno - již nebude skladem
  ISBN: 978-80-269-0063-4
  Vazba: vázaná
  Formát:120.00 x 195.00 mm
  Počet stran: 640
  Vydání: 5.
  Datum vydání: 07. 11. 2014
 •  

  Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.