Dudová, Gita

seznam / mřížka
Dudová, Gita

Dudová, Gita

Gita Dudová se narodila v roce 1937 Opavě. Po ukončení studia výtvarného směru na textilní průmyslovce v Brně, žije od roku 1956 v Praze. Reálné poznávání života lidí v různých zemích několika kontinentů obohatilo její vnímání světa a setkání s řadou ve své době významných osobností ovlivnilo formování její životní filozofie.

Na zpracování svých vzpomínek a zážitků se připravovala od mládí, rozhodnutá zaznamenat a publikovat je, až dozraje čas. Tak se přihodilo, že ve věku, který mnozí považují za konec životních šancí,  odvážně a úspěšně vstoupila do české literatury. Svou tvorbu považuje za velmi osobní výpověď o lidských osudech, snech, pocitech, názorech a vztazích.

www.gitadudova.cz

 

 

- 25%
Autorčina nová próza volně navazuje na její předchozí, čtenáři i kritikou příznivě přijatou prvotinu Život nebyl žádná nuda. Zatímco hlavním tématem prvního svazku byl svízelný úděl perzekvované, poloárijské rodiny za nacistické okupace a téže rodiny, ocejchované poválečným komunistickým režimem přívlastkem buržoazní, je obsah rukopisu ŽIVOT A SOUŽITÍ postaven na paradoxech. Začátkem druhé poloviny padesátých let,…

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.