Crossan, Sarah

seznam / mřížka

Crossan, Sarah

SARAH CROSSAN se narodila v roce 1981 v Irsku, dětství však strávila ve Velké Británii, kde také studovala – nejprve literaturu a filozofii na warwickské univerzitě a posléze tvůrčí psaní na univerzitě v Cambridge. Než se vydala na profesionální spisovatelskou dráhu, působila jako učitelka na střední škole. Kromě dystopické sci-fi Dech napsala také román ve verších The Weight of Water (Tíha vody – 2011), určený dětským čtenářům.

Jednotícím motivem její tvorby je hledání naděje ve světě plném násilí a nespravedlnosti, tedy téma, jehož aktuálnost není zdaleka omezena na postapokalyptickou budoucnost.

V současné době žije Sarah Crossan ve Spojených státech a pracuje na pokračování románu Dech, které má vyjít v nejbližší době pod anglickým názvem Resist. Ve svém volném čase ráda čte (jejími oblíbenými autorkami jsou Virginia Woolfová či Jane Austenová) a sní o tom, že se jednou stane majitelkou štěněte plemene kavalír king Charles španěl.

 

www.sarahcrossan.com

 

 

- 25%
Nic pro nás není tak přirozené jako dýchání. Představte si ale svět, ve kterém si jen privilegovaní mohou koupit dostatek kyslíku k tomu, aby mohli tančit či si zahrát obyčejný fotbal. Svět, kde chudí jen stěží zaplatí účet za vzduch nezbytný k životu. Svět, v němž po netušené katastrofě přežívá zbytek obyvatel v hermeticky uzavřených městech s vlastní atmosférou. Pustou planetu Zemi, kde …
- 77%
Bea, Alina a Quinn jsou na útěku. Odstartovali povstání a byli nuceni odejít z kapsule, jediného místa, kde je dostatek kyslíku. Bea přišla o rodinu, Alina ztratila domov a Quinn výsadní postavení. Podaří se jim přežít v nebezpečné Divočině? Mohou dokončit revoluci, již začali? V patách jim je mladý voják ze Speciálních jednotek a jejich jedinou šancí je zůstat pohromadě, přestože je okolnosti nutí se rozdělit. Bu…

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.