Asher, Michael

seznam / mřížka
Asher, Michael

Asher, Michael

Michael Asher po studiích na universitě v Leedsu sloužil ve výsadkovém pluku SAS. Poté se stal cestovatelem. Je považován za jednoho z nejvýznamnějších průzkumníků pouští, v nichž procestoval více než 30 000 kilometrů na vlastních nohou nebo na hřbetech velbloudů a strávil téměř tři roky života v beduínské osadě v Súdánu. Za své objevy obdržel 2 ceny od zeměpisných společností Anglie a Skotska. Nyní organizuje výpravy do ztracených oáz (Lost Oasis Expeditions - http://www.alexa.com/data/details/main/lost-oasis.org). Je autorem 13 knih - 4 románů, cestopisů, životopisů a dokumentárních knih. Nejznámější z nich asi je The Real Bravo Two Zero pojednávající o operacích SAS v Iráku, a Sandstorm.
 

- 25%
Jak se často stává, skutečné příběhy jsou mnohdy fantastičtější, než by byl kterýkoli vypravěč schopen vymyslet. V dobách vrcholícího parcelování Afriky, v roce 1880, se francouzská vláda rozhodla spojit Paříž s Timbuktu železnicí překračující saharskou poušť a tak významně posílit své pozice ve střední Africe. Francouzi, poněkud naivně, neočekávali žádný významný odpor domorodých kmenů.  Skutečnost se ovšem …

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.