Foster, Alan Dean

seznam / mřížka
Foster, Alan Dean

Foster, Alan Dean

Alan Dean Foster se narodil roku 1946 v New York City a vyrůstal v Los Angeles. Poté co získal titul bakaláře politických věd a magistra filmového umění na UCLA (1968, 1969), pracoval dva roky jako scenárista pro malou reklamní firmu Studio City v Kalifornii.

Jeho spisovatelská kariéra začala roku 1968, když August Derleth koupil od Fostera dlouhý fiktivní dopis a publikoval ho jako povídku. Následovalo zveřejnění povídek v dalších časopisech. Jeho první pokus o román, The Tar-Aiym Krang, koupila Betty Ballantineová a vyšel v nakladatelství Ballantine Books roku 1972. Od té doby se ve svých publikovaných knihách vydává na půdu science fiction, fantasy, hororu, detektivky, westernu, historické i současné beletrie. Napsal románové verze mnoha filmů, mimo jiné Star Wars – Hvězdných válek, prvních tří vetřelců, Lebkounů, Riddick: Kronika temna, Star Treku, Terminator Salvation a Transformerů. Jeho dílo bylo dosud přeloženo do víc než padesáti jazyků a získalo ocenění ve Španělsku a Rusku. Kromě cestování rád poslouchá klasickou hudbu a heavy metal. K jeho dalším zálibám patří basketbal, turistika, bodysurfing, potápění a vzpěračství. Bydlí s manželkou v Prescottu v domě zbudovaném z cihel, zachráněných z hornického bordelu z přelomu století. S nimi tu žijí všelijací psi, kočky, rybičky, několik set pokojových rostlin a začarované křeslo neblaze proslulého doktora Johna Dee.

 

Více informací zde: www.alandeanfoster.com

- 25%
Ridley Scott se vrací do vesmíru, který stvořil, románem Vetřelec - Covenant, novou kapitolou převratných dobrodružství v boji s vetřelci. Posádka kolonizátorské vesmírné lodi Covenant cestou ke vzdálené planetě na druhém konci galaxie objeví, jak se zprvu domnívá, ztracený ráj. Ve skutečnosti však jde o temný svět plný nebezpečí. Když narazí na hrozbu, která se vzpírá veškeré představivosti, musí se…
- 25%
Kolonizátorská vesmírná loď Covenant se připravuje ke startu a probíhá výběr posledních členů posádky – a v této chvíli dojde k řadě násilných činů, které odhalí spiknutí, jehož cílem je sabotovat start. Přesto zůstávají pachatelé neodhaleni a jejich motivy neznámé. Hrozba zasáhne i samotného Hidea Yutaniho – nejvyššího šéfa čerstvě spojené firmy Weyland-Yutani – v podobě únosu jeho dcery. Je t…

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.