BLANKA LIPIŃSKA – ROZHOVOR

Špetka nebezpečí a riskantní jednání skvěle podněcuje vášeň, alespoň ve fantazii čtenářů erotických románů. Jeden takový v poslední době vyvolal vlnu zájmu po celém světě a jeho polská autorka se tak stala známou influencerkou, která bojuje za spokojenost v milostném životě. Jak se v mysli Blanky Lipińské zrodila žhavá trilogie 365 dní?


V sérii 365 dní se u vás v Polsku prodalo více než 1,5 milionu výtisků a film na Netflixu měl obrovský úspěch. Jak si nadšení fanoušků vysvětlujete?

Když šla kniha do tisku, předpokládala jsem velký úspěch, protože jsem věděla, že jsem jí věnovala péči. Ale během psaní mě ani nenapadlo, že bych to mohla zveřejnit! Tuhle knihu jsem napsala jen a jen pro sebe. Nejsem žádná komerční spisovatelka. Vytvoření 365 dnů pro mě bylo terapeutickým procesem. Bylo to srdečné, velmi intimní a zcela soukromé. Proto jsem si nebyla jistá, jestli to chci publikovat. Trvalo mi 5 let, než jsem rukopis ukázala světu. Měla jsem spoustu času přemýšlet o tom, jak z knihy udělat bestseller. Román 365 dní je výjimečný tím, že je originální, odvážný a odlišný. Nenapsala jsem ho, abych oslovila konkrétní publikum. Nepoužívám eufemismy. Píšu tak, jak to vidím. A lidé upřímnost a poctivost oceňují.


Celý rozhovor si můžete přečíst zde: odkaz

Aktuality

archiv aktualit

VZKAZ OD FIONY VALPY + AKCE

Máme pro vás vzkaz od naší oblíbené autorky Fiony Valpy. Podívejte se, co sama říká o svých knihách, a nechte se nalákat na romány se dvěma historickými liniemi, které rozhodně nesmí chybět v k…

SYLVIA DAY - BESTSELLEROVÁ AUTORKA KONEČNĚ V BARONETU

Musíme se s vámi podělit o úžasnou zprávu! Letos rozšíří naši rodinu skvělých autorek SYLVIA DAY! …

ZRUŠENÍ OSOBNÍCH ODBĚRŮ V SÍDLE NAKLADATELSTVÍ

Vážení zákazníci,z technických důvodů jsou zrušeny osobní odběry v sídle nakladatelství od 2.2.2023 do odvolání.Pokud od nás máte předchozí objednávku potvrzenou s osobním odběrem v sídle nakladatelst…