Alkemade, Kim van

seznam / mřížka
Alkemade, Kim van

Alkemade, Kim van

KIM VAN ALKEMADE se narodila v New Yorku a dětství prožila v předměstském prostředí v New Jersey. Její už nežijící otec, imigrant z Nizozemska, se setkal s její matkou, potomkem židovských imigrantů z východní Evropy, v mrakodrapu Empire State Building. Kim absolvovala univerzitní studium angličtiny a získala z ní doktorát na University of Wisconsin-Milwaukee. Je profesorkou na Shippensburg University a žije v Carlisle v Pensylvánii. Její eseje byly publikovány v literárních časopisech včetně Alaska Quarterly Review, So To SpeakCutBank. Sirotek č. 8 je její první román.

Autorské stránky: www.kimvanalkemade.com

- 75%
V románu Sirotek č. 8 inspirovaném skutečnými událostmi vypráví Kim van Alkemade fascinující příběh Rachel Rabinowitzové, která si musí vybrat mezi pomstou a milosrdenstvím, když jako dospělá žena znovu narazí na lékařku, která ji coby malou holčičku podrobovala nebezpečným lékařským experimentům.   Jako malá se Rachel ocitla v sirotčinci, kde na ní lékařka Mildred Solomonová prováděla pokusy s ozařov…

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.